bugün

erkek olmaktan zerre nasibini alamamış kişiliksiz, karaktersiz erkek. mevcut örneklerine çevremde çok sık rastlamasan da zira çevremde bu tür erkekleri çok fazla barındırmıyorum ancak internet gibi özgür alanlarda örneklerine sıklıkla rastılıyorum. buna göre er kişi sevimli olmaya çalışarak hatunun gönlünü kapma peşindedir. erkek tarihi boyunca bu kadar düşmemiştir herhalde. bir zamanların dinazorlara kafa tutan erkeğinin düştüğü bu durum modern erkek hakkında net fikirler verebiliyor. bir de bu erkeklere prim veren kadınlar. onların da tez zamanda asi, sert, karakterli, dediğim dedik, soğukkanlı erkeklerle tanışmalarını umarak bu sevimlilik abidesi yarı kadın erkeklerin türünün son bulacağını sanıyorum.

sanal alem üzerindeki en büyük örneği ''ehehehe'' şeklinde gülmektir.
yapması zor ama getirisi fazla olan duruşu yapabilen erkektir.oda arkadaşımın feci şekilde bu yeteneğe sahip. hayvan herif nasıl yapıyor nasıl ediyor bilinmez ama bi sırıtışla bi şeyy... diyişle ekmeğini buluyor.

(bkz: allah vergisi yetenekler)
basit ilişkiler arayan pekte güvenilir olmayan kızların aradığı erkektir,neysen o ol kardeşim.
aynı zamanda hatunu başından atmak için buz gibi davranabilecek olan erkektir.