bugün

hatayda kural şudur, bir işi kimin yapacağına iddia karar verir, iddiayı kaybeden kebo ısmarlar.
Ankara Kızılayda yeni trend dürüm. SR ve Dois baya iyidir. Doyurucudur. Ucuzudur. Severiz.
çok sık yenildiğinde iğrenç gelmeye başlayan mükemmel lezzet. sıcak sıcak mideye oturur kötüdür.
allahım o nasıl bir lezzet öyle.. hatay'a gidip deneyimleyin.. üstüne künefe. ay hatay zamanım geldi.
Memleketimin doneridir.
3 ekmekli her şeyi bol olanı makbuldur.
Türkiye'nin hemen hemen bütün illerinde yapılır hataydaki tadı bulmak çok zor.
istanbul'daki Hatay dönerlerinin hiçbiri gerçek Hatay döneri kadar lezzetli değil maalesef.

Havası bile lezzet katar.
genelde öğrenci kesiminin yediği çok lezzetli bir yiyecektir.

ayrıca öğrencilerin öğrencilik bitiminden sonra bir daha ağzına almayacakları yiyecektir.
Hatay dışında hiçbir yerde gerçek anlamda o lezzeti bulamayacağınız muhteşem dönerdir. Doymak için değil sırf o tadın zevkine varmak için bile yenilebilir. Muazzamdır. Herkes bilmez arkadaşlar.
Daha bugün Hataya özellikle gidip yediğim dönerdir. Kebodur bir tutkudur.
"Onları gelin Hatay'da yiyin." diyeceğim döner. Yine de yeniri var, ancak ben döneri bıraktım. Çok yedim zamanında.
asker ve öğrencilerin bebeği olan yiyecektir.
görsel

Hazırlanışı çok kolay.
Pirinç pilavına ketçap sıkan tiplerin seveceği yiyecek. Hotoğlu gırtlağı mı var amk sizde.
köpek gibi salya akıttım ulan. ismi bile tok karına insanın canını çektirir.
eski hatay usulü soslu döner yiyenlerden kim kaldı denilesi yemek. ne zaman adını duysam hatay uçuş seferlerinin kaç tl olduğuna bakarım. evet doğru tahmin cebimde 5 kuruş para yok.
Elle yenilen denizli kebabının yerini tutamaz.
ankarada necatibey caddesinde morgi isimli mekanda alasını yiyebileceğiniz yiyecek. adamlar yapıyor vallahi. 500 yıllık söğüt ağacının gövdesi kalınlığında döneri bitiriyorlar her gün.

not: bu reklam karşılığında döner ayran yiyeceğim akşam.
Bursa'da iyi yapan yer varsa önerilere açığım.
soslu şeyleri sevemedim.

bayat salçayı su ve baharatla karıştırıp eti mahvediyorlar.

bu çınaraltı ocak başı kol gibi ama eti bir harika dostum.
Hatay' dan bildiriyorum.
izmir' den gelmiş biri olarak, bizim o tarafların döneri ile tabii ki kıyaslanamaz. Fakat Hatay' da bile bir standart yakalayamamış bu soslu tavuk döner, mekandan mekana açık ara farklar göstermektedir. Popüler mekanlar olan Kebo ve Kupa gibi mekanlarında çok bir numarasını görmedim açıkçası. Kebo' nun tadı fena değil ama öyle abartı, öldüm bittim kadar da değil. Kupa zaten, kuru döneri bol soslu diye koyuyor önünüze.
Gelelim bir izmirli gözüyle Hatay mutfağına. Burada ilgimi çeken en önemli olay şu oldu; Hatay' da otlanacak alan sıkıntısı olduğu için hayvancılık doğal otlama ile değil, yem ile yapılıyor. Bu da etin doğal beslenen hayvana göre daha lezzetsiz olmasını sağlıyor. Zaten fırın kebabı, tepsi kebabı isimli yemeklerin etin içine baharat ve bir takım zerzavat katılması ile et daha lezzetlendirilmeye çalışılıyor.
Meze kültürü çok önemli burada. Özellikle "Tereyağlı Humus" efsane bir tat.
Çınaraltı Künefe' de denenmeye değer.
izmir' den sonra adamı fena çarpıyor. Umarım çok uzun sürmez.
bu aralar revacta olan yiyecektir.
Bu döneri en güzel yapan yer isos döner'dir. Kadıköyde beşiktaşta ve istanbul'un bikaç semtinde şubeleri var. Gidip tadına bakılması tavsiye edilir.
Ankarada güzelini yemek için (bkz: maxiroll) (bkz: şimdi reklamlar)
güncel Önemli Başlıklar