bugün

sırf sustuğu için güzelleşen kadınlar tanıyorum ben.
çay içiyorsanız bitmemiş bir şeyler vardır...
akıl sik değil ki millete sokasın.
özledim diyemeden geçiyor hayatımız. rakıdan sert bi yudum alıp, sigaradan daha derin bi nefes çekiyoruz.
"Kara büyüne kim ortak ? Günün güneşe sahipse masanda sızar zaten her kaltak."
Ekinler baş vermeden kör buzagi topallamazmis.
eski sevgilinize yenge mi dediniz, sakarya gece hayatına hoşgeldiniz.
önünden geçen her kızın kalçalarına bakana kadar, arada bir açıp kendininkine bak, bir kadını ömür boyu geçindirecek göt var mı diye.
"Bir kişinin ölümü dramatik bir milyon kişinin ölümü istatistiktir" yanlış hatırlamıyorsam stalinin sözüydü.
korkuyorum, biri bir gün çıkıp "ey insanoğlu! " diyecek ve kimse üstüne alınmayacak.
*
bu ülke'de "ne mutlu türküm diyene!" sözünü ağzına alamıyorsan, ağzına aldığın başka bir şeyler vardır.
''dünya kadar malın olacağına, fındık kadar amın olsun''
Kadın gençken çiçekli bir mağaradır. Yaşlanınca mağaradan bir ejderha çıkar.
hısım hısıma bir kısım fazla sokarmış.
Biz, çayın yalnızlığa iyi gelen tarafını da severiz.

(bkz: oğuz atay)
istiklal marşı'nda gülüp, arsız bela dinleyip ağlayan orospu çocuklarıyla aynı dünyada yaşıyoruz mk!
Tiz-i reftar olanın payine namer dolaşır
Erişir menzil-i maksuda aheste gider.

Perdedar-i mikuned der kasr-i kayser ankebut
Bu nöbet mizenet der bertarımı afrasyan.
(bkz: zeka fışkırtıyorsun vallahi yazık)
"ben de küçük şeylerden mutlu olabilirim ama bu kadar bokun arasından o küçük şeyleri bulup çıkarmaya üşeniyorum"

bukowski.
Hayat biz plan yaparken başımıza gelenlerdir.
söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil..
-fuzuli
"Sakın, sana kötüsün diyenlere aldırma... Bana da, gerizekalısın diyenler oldu. Ve ben atomu parçalayıp ellerine verdim..."

Albert Einstein
Kalp mi insana sev diyen yoksa yalnızlık mı körükleyen? Sahi nedir sevmek.. Bi muma ateş olmak mı, yoksa yanan ateşe dokunmak mı? sems
Ben seni sevdim de öldüm be qülüm....
"Üzülme... Bir yandan korku bir yandan ümidin varsa iki kanatlı olursun... Tek kanatla uçulmaz zaten. Sopayla kilime vuranın gayesi kilimi dövmek değil, Kilimin tozunu almaktır. Allah sana sıkıntı vermekle tozunu, kirini alır. Niye kederlenirsin? Taş taşlıktan geçmedikçe parmaklara yüzük olamaz... Yüzük olmak dileyen taş, ezilmeyi,yontulmayı göze almalıdır! "

Mevlana