bugün

sorsan ikimizde maviydik ama ben deniz sen gökyüzü. anlatabildim mi?
Benim nereden geldiğimin önemi yok, bende herkes gibi bu hayatta ki amacımı anlamaya çalışıp hangi rotada ilerleyeceğimi düşünenlerdenim.
bir kadın size soru soruyorsa, doğruyu söyleyin; çünkü muhtemelen cevabı biliyordur.
"kelimelere ancak istenilen bir şey yok olduğunda ihtiyaç duyulur ve eğer etrafımızdaki dünya 'gereken' her şey ile donatılmış olsaydı kelimelere gerek duyulmayacaktı. kayıp olmayan yerde dil var olamaz." (bkz: jacques lacan)
ölüm, birinci sınıf bir veda biçimidir.
"Otuz yılı aşmıştır ki ben Hak ile konuşurum, halk ise kendileriyle konuştuğumu sanır..." Cüneyd-i Bağdadi
mustafa kemal'e her kim dil uzatıyorsa, dönsün kimliğinin üzerindeki babasının ismine bir daha baksın!
ekmek yoksa pasta yiyin.
Hani çok su verince ölürmüş ya çiçekler,
birisini de çok sevince bırakıp gidiyormuş meğer. (cemal süreyya)
çocukluk öldükten sonra, geriye kalan cesetlere yetişkin adı verilir ve bunlar cehennemin kibarca söylenişi olan toplumdaki yerlerini alırlar/brian aldiss
dünya, bazılarının her gün idama götürüldüğü koca bir hapishanedir/walter raleigh
mesele ömrümüzden gün çalanı değil, ömrümüze ömür katanı bulabilmektir.
Sen git bambaşka hayatların yatak odalarında sıradan insanların hayallerini süsle sanada o yakışır !
gitme kaybedince daha çok seveceksin.
affetmek ve unutmak, iyi insanların intikamıdır.
müştereken inanmak zevkini , alenen belirtmek isterim ki , allah , büyüktür !
necip fazıl
eğer bütün kelimeler bitişik olsaydı bir anlam çıkmazdı ya da en azından anlamı çıkarmak çok zor olurdu. boşluklar önemlidir. esler olmasa müzik de olmaz, boşluklar olmasa cümleler de olmaz. (bkz: paulo coelho)
doğruları korumaktan, gerçekleri söylemekten korkmayınız.
mustafa kemal atatürk
insanlar gerçeği değiştiremezler fakat gerçekler, insanları değiştirebilir.
Şecaat arz ederken merd-i kıbti sirkatin söyler.
bir kadını ortadan ikiye böl; yarısı annedir, yarısı çocuk.
bir kadın seviyorum diyorsa seviryordur. sevmese seviyorum demez. sevipte sevmiyorum demişliği olmuştur ama onu şimdi karıştırma.

behzat ç.
"Benim altınla doldurmuş olduğum hazineyi kim altınla doldurursa, benim mührümü bassın.
Benim altınla doldurmuş olduğum hazineyi kim mangırla doldurursa kendi mührünü bassın." Yavuz sultan selim
Bir Düşmanla Çok Savaşırsan Ona Bütün Hamlelerini Ögretmiş Olursun.(napolyon)
Ben ölünce kalbimi ona nakledin;
o da sevmeyi öğrensin.