bugün

yaşamın cilvesi; 20'nizde dünyaya 'gençlik' pencerenizden bakarak gülümserken, 70'inizde kollarınız arasındaki bastona bakarak ağlamaktan ibarettir.
Aşka inancını kaybetmiş her kadının arkasında, başarılı bir erkek vardır.
sözlerimin sonunu duymadığın zaman,cümlelerimin sonunu duymadığın zaman, değiştiriyorum son kelimelerimi, değiştiriyorum sonumu.
- kinyas ve kayra -
"Bir toplumda müzik bozulursa her şey bozulur!"

konfüçyüs.
gökte üç ay eskiyinceye dek başkasının makosenlerinde yürü. *
''En Büyük Zalimler Kafası Kesilmemiş Mazlumlar Arasından Çıkar.''

(bkz: Emil Michel Cioran)
sen her zaman sensin bunu değiştiremezsin ama sen hep değişirsin ve bunu da değiştiremezsin.
"bir toplumda şikeye teşebbüse - puan verelim, ligden düşürmeyelim denebiliyorsa; bu o toplumdaki çürümüşlüğü gösterir" - fuat yaman
bizler yaratıldık ve ilgili sorumluluklarımızla beraber hayatı kendi koşullarımızda deneyimlememize izin verildi.
bazen hayat öyle boş gelir ki geçmişi düşünmek için çok geç, geleceği düşünmek için çok erken dersin.
"Sen olmasan, bu evrenin şiirinde, güzelliğinde bir şeyler eksik kalır. Bir şarkı, bir nota eksik kalır, bir boşluk olurdu.
Hiç kimse sana bunu söylemedi." osho
kutsal kitapları okuyup anlamayan dindar, okuyup anlayan ateist olur.
belki de sizi ölmeniz için yapan anne ve babalarınız dünyanın en meşru ve soğukkanlı katilleridir.
isyan ettiğimiz kadar insanızdır.
Hak kuldan intikam kul ile alır, dini irfan bilmeyen bunu kul etti sanır.
"dikkat ettim de, herşeyin kaderde yazılmış olduğunu ve kaderi değiştirmek için hiçbir şey yapamayacağımızı iddia edenler bile, karşıdan karşıya geçmeden önce sağa sola bakıyor." - s. hawking
karşımdakinin karakteri oturmadan, ben ayağa kalkmam.
"vicdanlı ve dürüst olmak, hesaplı olmaktan iyidir. hesap insanı makam sahibi yapar da, vicdan daha önemli bir işe yarar; insanı insan yapar."
friedrich wilhelm nietzsche
bu dünyada iki kişiye güveniyorum. biri benim, diğeri sen değilsin.
"yemek hazır"

annem
Aşk bir otobüstür binmesini bilmeli, son durağa gelmeden inmesini bilmeli.
hastayızz dedeeee.
hamamböceğinin gözüne su kaçmaz.
"hayatın pahasına savunduğun bu düzen sana ne verdi geri zekalı!" ilker paşaya söylemek isterdim gerçekten.

görsel
"this machine kills fascists." -woody guthrie

http://galeri.uludagsozlu...lunan-s%c3%b6zler-210300/