bugün

"ama bayım siz bir sebze bile olmazsınız çünkü enginar bile bir kalbe sahiptir."
ben sahip olduklarımın tadını çıkarmayı öğrendim hayatta.
sahip olamadıklarımın ve olamayacaklarımın acısına ise ayıracak zamanım yok.
hayat çok kısa.
elinden geleni yaptıktan sonra,sıra ayagından geleni yapmakta;'gitmek gibi mesela.'
(bkz: bu dahil bütün genellemeler yanlıştır)
"senin gibi olmak vardı ; ama allah beni 'insan' olarak yarattı".
"erkekler güzel kadınları severler; ama kadınlar, sevdiği erkekleri yakışıklı bulurlar." [william godlam]
batakta ve yatakta eşleri olmayanlar ellerine mahkumdurlar.
--spoiler--
Ne kadar gidişine ses etmesemde, bir başkasının senin içini ısıtıcağını bilmek; Benim hep içimi 'üşütücek
--spoiler--
yakışıklı gençler ve güzel kızlar, birbirlerinden habersiz çürütecekler bedenlerini. yüzsüz prensesler cücelere malzeme olacaklar. aynalarla konuşan yalnız ve mutsuz cadılar öldürülünce rahatlayacağız. çünkü yalnızız. çünkü mutsuzuz. çünkü bize güzel olduğumuzu söyleyebilecek bir aynamız bile yok ve biz içten içe kıskanacağız kraliçeyi. aynasını.
eşek suyun kadrini bilseydi, ayağını değil kafasını koyardı suya.
yalanına çulumu verdim, sahisini söyleyene canımı veririm.

mevlana..
her zaman gitmek istediğim tatil yerleri gibiydin.
dergi sayfalarında, hiç gidemediğim.
şahsen inci sözlükteki sözün değiştirilmiş hali olan; beni terkedersen önce kendimi sonra seni vururum sözü,
peygamber efendimizin(s.a.v) ın güzel bir hadisi olan; sizin en faydalınız insanlara en faydalı olanınızdır hadisi.
insan
ya hayrandır sana, ya düşman.
ya hiç yokmuşsun gibi unutulursun
ya bir dakka bile çıkmazsın akıldan...
yeah buddy , lightweight baby.
Testinin içinde ne varsa dışına da o sızar.
şeytanlaşmış artık içi melek görünen çocuğun.
''hani insan bazen ne ileri ne geri, tek bir adım atamaz ya. birini yanında tutmayı bilemez ama onun yokluğunu da istemez. kaybetmeyi göze alamaz ama kazanmak için de mücadele etmez. bağlanmaya cesaret edemez ama azat da etmez o'nu. ne sevilmekten vazgeçer, ne sevmeyi bilir... hani çok sonra zaman geçer savrulurlar ya... o zaman dökülür dudaklardan, itiraf edercesine: ne gözümü alabildim ne göze alabildim.''
sana yolculuk yapmak istiyorum. kes yüreğine giden bir bilet; "can" kenarı olsun!
ve ben olric,düşmeseydim düşlerimin sırtından zaten inecektim...
evlilik zinayı yasal hale getirmekten başka bir işe yaramaz.
Sevdiğini mertçe seven kişi, pervane gibi özler ateşi. Sevip de yanmaktan korkanın masal anlatmaktır bütün işi.
Bizim sükutumuzdan bir şey anlamayanlar sohbetimizden hiçbirşey anlamazlar
Geçmişin tehlikelerinden biri esir olmaktı, geleceğinki, robot olmaktır.
parayla saadet olur, selin olur, hale olur, jale olur... her şey olur.