bugün

o gün hayatla tanışırsın, seni satarsa kankan.
Böylece bizi bir kere daha tutup kurşuna diziyorlar.
Zaten bizi her gün sabahtan akşama kadar kurşuna diziyorlar.

(bkz: cemal süreya)
yaptığımız şeyler için pişmanlık zamanla geçer, ne var ki, yapmadığımız şeylere pişmanlığın çaresi yoktur...

(bkz: sydney j harris)
insanın hayatında vazgeçemediği sözlerdir ve o kadar çoklardır ki eğer her beğendiğinizi bir yerlerde yazılı,kayıtlı bulundurma isteği gibi bir takıntınız varsa bazen can sıkıcı bir hal alabilir.güzel sözler okuyup,onların hepsini bir yere yazmayı istemek,yezamayınca da üzülmek nasıl bir manyaklıksa artık !!
Boş boş seviyorum demekle olmaz Göstereceksin sevdiğini, hissettireceksin... yapamıyor musun ! O zaman yoldan çekileceksin.

daha önce duymadığım sözlerdendir.
hep sonradan gelir aklım başıma hep sonradan.
Doğrusu;insan düşünmesse,düşünmesi gereken şeyi,hem düşündürürler,hiç düşünemeyeceği bir anda (anonim)
Sevdiğin kişinin sana olan sevgisini anlaman için canını yak. "Çünkü kimsenin canı yanmadıkça sana gerçek yüzünü göstermez."
eskiden derdim ki;insanın başına gelebilecek en kötü şey, bir gün 'yapayalnız kalmasıdır.' öğrendim ki; hayatta insanın başına gelebilecek en kötü şey: ' yapayalnız hissetmesine neden olan insanlarla yaşamasıdır. '
Ben nerde bir çift göz gördümse
Tuttum onu güzelce sana tamamladım''(cemal süreya)
everything will be okay in the end.
if it's not okay ,it's not the end. (unknown)
Ne yormak istedim seni, nede yormak kendimi. çok çalıştım, gitmeye de kalmaya da.ikisi de aynı acı, ikiside rezil. daha öncede gitmiştim, ama böyle kalarak değil.
sünnet değil, farzdır cumhuriyet! ( can yücel )
Oy vermek bir şeyleri değiştirseydi yasaklanırdı. *
baba beni okula gönder, dershaneye gitmek istemiyorum.
tenin esmer ruhun HAKKETEN sarışın be hacı.
''Geçmiş asla ölmüş değildir, geçmiş geçmiş bile değildir''* *
"ey iradem, sen beni küçük hesaplardan ve küçük zaferlerden koru!" *
senin göte kısmet var gardaş.
alışmadık götte don durmazmış.
göt kısmetten çıkarsa sik, kafasını bağdattan kaldırırmış.
mükemmel kadın mükemmel erkekle birlikte olamaz, çünkü mükemmel kadın 1. seferde evet demez, mükemmel erkekse 2. şansı vermez.
"ölçülebilen sevgi, zavallı bir sevgidir." shakespeare olması olası.

"to change the world,
all you need is a good lie and a river of blood." captain price*
Success is like being pregnant:
Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked in the process.
"Ne uzundur unutuş, ah ne kısadır sevda..."
pablo neruda
güncel Önemli Başlıklar