bugün

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

(bkz: Giordano BRUNO)
eyvallah.
OLDUĞU KADAR OLMADIĞI KADER.
biriyle fazla mutluysan eğer, ondan şüphe et..
Seni öyle seviyorum ki condoleezza, bebeğim,ağzına veresim geliyor,ağzımdaki dişleri.
"en değerli armağan; aşk , hayatta gördüğüm." cumlesıdır.
Affetmek ve unutmak iyi insanların intikamıdır.
(bkz: schiller)
Ve hep olmayacak şeyler kurarım. Gülünç, acemi, çocuksu…
(bkz: Ahmed Arif)
düşmanını affetmek zayıflıktır. bu sözleri hep game of thrones'dan öğrendim, yanlış anlaşılmasın.
"tek derdin bu olsun."
katranı kaynat olur mu şeker cinsini siktiğim cinsine çeker.
--spoiler--
''Vefa nedir, bilir misin? Vefa arkanda bıraktığını, giderken yaktığını yabana atmamandır. Vefa; dostluğun asaletine, bir dua sonrası verilen sözlere, hayallere ihanet katmamandır. Vefâ ötelerin sonsuz mükafatı karşısında, cehennemi hafife almaman, ulvi güzellikleri dünyaya satmamandır.''
--spoiler--

mevlana
Hani bir gün sormuştun; "deniz ıslanır mı yağmurda?"
"Sen ağlarsan ıslanır" demiştim kulağına, hatırla...
Sen uzattıgın eli tutmayan ele mi dargınsın, yoksa onu tutmayacak bırıne uzattıgın ıcın kendıne mı kızgınsın?
'Düştüğüm Her Kuyudan Tırmanarak Çıktım Ben, Ne Bir ip Sallayanım Oldu Nede bir El Uzatan. Bu Yüzdendir O Herkesi Kıskandıran Gururum ve Dik Başlı Asi Duruşum...'
üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapamam!
hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam!
--spoiler--
''rol yapmazsanız asosyal, uyumsuz ya da sinir hastası damgası yersiniz."
--spoiler--

emile ajar
Güneşin sana gelmesini istiyorsan, gölgeden çık.
Önemli olan nereye gittiğin değil, kiminle gittiğindir.
Bazı insanlar değişmez, sadece daha iyi yalan söylemeyi öğrenirler.
Müziğin sesini duymayanlar, dans edenleri deli sanıyor.
Bugün çektiğin acı, yarın hissettiğin güç olacak.
Gideni beklemek yerine, kalanlara değer vermelisin.

pardon sözlük, sözler dediği için bu kadar yazdım ama yazmaya değer şeyler.
Parlak salonlarınızdan, kirli mutfaklarınızdan, Bin bir çıkmaza çıkan daracık koridorlarınızdan, Hele döl tutmayan zihni kaygan yatak odalarınızdan, Çok sıkıldım..
Şekerlerinizden, uçan balonlarınızdan, Kuru sıkı, patlak, korkak, yaman silahlarınızdan, Dinmek bilmeyen keyfi karın ağrılarınızdan,Çok sıkıldım..
Hangi kan affeder bayım, kalbinizdeki kili? Hangi göl temize çeker, ellerindeki kiri?
i m looking for a girl ( i can pay).
Etme çoluk çocukla muhabbet küstürürsün, silme götünü cam kırığıyla kestirirsin.
Biz bu zamana ve yere misafiriz.
Geçip gidiyoruz.
Amacımız ; gözlemek, öğrenmek, sevmek ve sonra eve geri dönmek...
(Aborjin atasözü)
bana ver seni, israf etmem zerreni..(kalem_kalem)..
Diktatörlük hakikat haline geldiğinde, devrim hak haline gelir.

(bkz: Victor Hugo)
Büyük bir milleti yönetmek, küçük bir balık pişirmek gibidir; fazla kurcalarsanız mahvedersiniz.

(bkz: Lao Tzu)