bugün

başlık yine sıkıntılı amskym.

burada örgü örmenin bildiğin bir tür manyaklık olduğundan ve yün ip(yün ip mi diyolar ondan da emin değilim ama) firmalarının kalleşliğinden, hainliğinden(burayı mahsun kırmızıgül gibi oku), fesatlığından bahsetmek istiyorum.

örmeye değer

evet hacı abi, örmeye değer; x bir yün ip markasının (ismini burdan verip de kimseye haksız kazanç sağlamak istemem) sloganı. slogan dediysek bu yüncüler de öyle mağdur adamlar ki, tvye parayı bastırıp reklam veremiyolar.

yün ip, yumak şeklinde olur ya, aha onun etrafına kalın bi şerit çekmişler, o şeridin üzerine de yalandan yazmışlar "örmeye değer" deyu.

ulan şu ahir ömrümde, eşek kadar adam olmama rağmen, validenin süper mario oynarken zottirik bi bölümde "gel annecim şurayı geçemiyorum, dinozor yiyor" deyip yardım istemesine şaşırırım; bir de o sikkodan yünle analarımızın, kocaaaman şeyler örmelerine şaşırırım. insanda ne göz kalır ne de ruh sağlığı. kazara bi yanlış yapıyor kadınceyizler hoooop sök bi daha ince ince işle. bildiğin manyaklık lan!

satırlarımın sonuna gelirken buradan o x marka yün ip üreticisine ve imtiyaz sahibine seslenmek istiyorum:

siz nasıl pezevenk insanlarsınız lan? olum bu yün dediğin şey çekirdek çitlemek gibi, başladınmı bitiremiyorsun. bi de utanmadan bu hastalığı enjekte ederken insanların damarına "örmeye değer" diye sağına soluna reklam veriyorsunuz.

sizden nefret ediyorum olum, peşinizdeyim lan!

(bkz: bir ters iki düz)