bugün

kozmetik ürünleri, dünyanın parası valla.
staj dosyasıdır. 25 lira olur mu amk.
eğitimli şempanze 50.000 TL civarındadır.
Not: Ciddiyim.
(bkz: psikolog seansı)
tek tas yuzuk 29.000 tl.
diş ipi 7,30 tl.
alper potuk, amrabat, tabata.
1 bardak çay 5 lira. *
sigara 9 lira.
0,5 litre su. 4,5 tl.
Tartışmasız sudur efenim. 0.5 litresinin minimum 50 kurusa, çoğu yerde artık 75 kuruş - 1 tl arası satılıyor olmasını hazmedemiyorum. Yüz tanesini 12-17 tl arası alınırken minimum % 300 kar elde edilmesine tahammül edemiyorum. Hadi 50 kurusa artık alıştık da hangi yüzle 75 kuruş hatta 1 tl yapabiliyorlar anlamıyorum.
Sebamed 50 foktör güneş kremidir . 75 ml , 50 tl .
Lys soru bankaları. "parası olmayanın üniversitede işi ne" der gibiler.
küçük bir fiyonklu tokanın 65 tl olması.
Kokorectir aynı zamanda. Bağırsak hiç bir sekilde para eden bir organ değil. Kokorec bobinlerini saran belli firmalar var. Merdiven altı cinsinden. O firmamsılar bu bobinleri ordan burdan topladiklari bagirsaklari sarıp kokoreccilere satarlar ucuz ucuz. Bir bobinin fiyatı 30-35 tl yi geçmez. Ama gel gelelim ki bu esın maddesinin yarım ekmek arasında 5-6 tl hatta cogu yerde 7-8 tl ye satıldığı bilinmektedir. Kokoreci pişiren adamların temizleme ve sarma gibi br işçilik sorunu yoktur. Sadece pişir dogra bas ekmeğin icine. Eyvallah lezzetli ama adam öyle az koyar ki icine tadına doyamazsin. Bir yarım ekmek kokorecte en yüksek maliyet ekmektedir. O da 50 kurusu gecmemektedir ki o kadar bile değil. Toplasan 1 lira maliyeti olmayan birşeyi 6-7 liradan aşağı satmamalıyız diye kim öğütlemiş tüm kokoreccilere gercekten merak ediyorum.
Düşünsenize en kötü yerde tavuk döner yemek isteseniz 2-2.5 liradan aşağı değildir. Martı eti olsa et sonuçta. Tavuk göğsünün kilosu 7-8 liradan aşağı değil. E o döneri şişe sarma gorevi satıcınındır coğu zaman. Şimdi kilosu 7-8 lira eden tavukla çöpten topladıkları bağırsakla yapılan kokorec arasındaki deger farkı ortadayken kokoreci değerli kılan nedir.
He kokorecle ilgili başka bir saçmalık da çeyrek, yarım ve tam ekmek fiyatlarının aynı olmamalıdır.
Bir gece acıktık. Ümraniyede birşeyler yemeye karar verdik. Kokorec yiyelim dedik. Ben hayatımda iki kez kokorec yemişim. Diğer iki arkadas hiç yememiş.
Girdik ne kadar yarım dedik. 8 lira dedi.
Yav çeyrek yiyeyim ben dedi arkadas. Biz iki kisi birer yarım istedik.
Neyse arkadas çeyrek yedi beğendi bı çeyrek daha istedi. Sonra biz doymadık birer yarım daha istedik. Sonra fiyat tarifesi yazmış pezevenk. Sonradan farkettik.
Çeyrek 5 tl
Yarım 8 lira
Tam 12 lira.
Hesabı öderken ufak çaplı bir tartışma oldu.
Üçümüz de birer tam yemiş olmadık mı söyle bana sözlük.
Birimiz bir tam ekmege 5+5+8 seklinde 18 lira
Diğer ikimiz de bir tam ekmege 8+8 seklinde 16 şar lir ödedik. Gel gör ki tam ekmek 12 lira.
Böyle şey olur mu hocam bu nasıl bir saçmalıktır dediğimde gayet pişkin bir sekilde " yıksa batarız " dedi götveren.
Dedim ki çıkarken; keske ortaya bir tam söyleyip onu sagdan soldan ceke ceke yeseydik.
Hayatımda ilk ve son kez işkembe çorbası içtiğimde verdigim tepkiydi bu. Avuç karar çorbamsı iğrenç birsey 9 tl nasıl eder yahu. işkembeyi marketten alıp evde yap bin kat guzel ve lezzetli olur. Kilosu da 4-5 tl falan.
Bir genelleme yapacak olursak dinlenme tesislerinde satılan hersey. Adamlar istisnasız herseyi ama herseyi piyasasının iki katından daha pahalıya satıyorlar.
6 liralık çaydır sanırsam. 3 liraya almayanı dövüyolar lan.
Alper potuk; 6.25 m € + orhan şam + bienvenü = 13.75 m €
titanyum tozu .
colgate optık whıte. Mısal.
sadece imzanın bulunduğu boş tabloya milyon verilmesi.
apple ın tüm ürünleri.
migros'daki avuç içi kadar banyo süngeri on beş lira.
Özel üniversitede tam burslu okuyan biri olarak söylemek istiyorum ki özel üniversite yıllık ücretleri ve yaz okulu ücretleri. Yıllık 24 bin tl den hiç kalmasan dört sene + hazırlıkla beraber 120 bin tk verenleri anlayamıyorum cidden. Bir de bu parayı verip yıl boyu hiç bir dersi sikine takmayıp okul uzamasın diye kaldık dersleri yaz okulunda gecmek için cebelleşenleri de anlamıyorum. Bu sene 4 bin tl civarı bir meblağdan kapı açılıyor ve kredi bası da iyi bir meblağ sokuluyor. Adam paradan vazgeçmiş eyvallah da tatili piç etmenin anlamı ne abi.
He sunu da söylemeden edemeyeceğim. 120 bin tl param olsa ufac çapta bir is kurabilirim kendime. Mutlu mesut yasardim.
(bkz: hayat)

siktir ordan.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar