bugün

ben ona sakar kız candy adını taktım, sözlük. malum önümüz yaz ve şimdiden hanımları bir ağda telaşıdır sarmış durumda. iyi, hoş yapsınlar tabi. elbette, karpuz kabuğu denize düşmeden kıl, tüy işlerinden kurtulmak gerek. yalnız benim anlamadığım nokta, niye bu işlerini banyo da yapmazlar da salonun ortasında ya da odalarında yaparlar aklım ermiyor. mis gibi ortam işte. ama yok, olur mu? onların popişleri üşür. illa sıcak yerde yapacak. camdan millet görürmüş ya da zart diye kapı açılıp birileri girermiş kimin umrunda?

işte böyle bir hanım kızımız da tutmuş odada canım el dokuması hereke halının üzerinde ağda yapmaya karar vermiş. iyi güzel, madem huyunu biliyorsun halının üstüne bir şey ser değil mi? ama o akıl onda nerde? eminim aklı bir karış havadadır, bu sakar kız candy nin. tabi bir sakardan ne beklenirse bu da aynısını yapmış. sen tut o ağda kabını halıya devir. oldu mu sana halı ağdası?

neyse sözlük sen bu olayın neresindesin derseniz, ayıptır söylemesi kendi çapımda orta boy bir halı yıkama tesisi işletiyorum. allah a şükür geçinip gidiyoruz, işler fena değil anlayacağınız. işte bunlar da halıyı bizim işletmeye vermişler. tabi aynen bunları bana aktarmadılar ama ben fazlasıyla csi miami ve kanıt dizisi seyrettiğim için delillerden yola çıkarak kendim çözdüm.

velhasıl kelam ben bu ağda lekesini çıkarmayı meslek şerefi yaptım. tam üç gündür üzerinde çalışıyorum. kafaya taktım o hereke halıyı kurtaracağım ama şu ana kadar denemediğim kimyasal kalmadığı halde hiç bir netice alamadım, sözlük. zararım çok büyük.
ağda yapmak güven, özveri, ve tecrübe ister. hepsinden önemlisi dikkat ister. dikkatsizliğin sonucunda da olan halıya olur.