Evet beyler yarin hali saha maci yapacaz futbol oynamayi pek beceremem,
bana bir iki taktik verin.
gelişine gelen topa ''bıraaaaaaaaaaaaaak'' diye bağıran göbekli amcaya pas atmamak. ileride duran dikili forveti kafasına vura vura geri getirmek.
Kardeş bi kere götünü kollayacak sağlam 3 tane defans oyuncun olacak. Ne kadar iyisin bilmiyorum ama, beceremediğine göre ileriyi bırakıp defansa ağırlık vermelisin diye düşünüyorum.
Kaleci dahil 6 kişi defans yapacak . 1 kişi rakip kalenin önünden ayrılmayacak. Topu direk ileriye göndereceksin. ilerideki adam iyiyse kaZanırsınız.
defansta iseniz sert oynayın. yani halı sahada defans forvet falan yok ama ileride iyi olamam derseniz arkada durun ve sert oynayın. karşı taraf topu alıp ileriye gittiğinde sizden çekinir ya da hemen pas verir.

ileride oynayacaksanız da, anlık oynayın. yani hızlı paslaşın. daha önceden anlaşıpta ilerleyin arkadaşınızla. sıra sıra gidin. topu alıp ileriye gitmeyin.

kalede iseniz her zaman elinizi kullanın. eldiven alın. ayağınızı unutun. zamanla alışırsınız.
Doldur Boşalt ve koşmak.
iyi bi kaleci .
oynamayı bilmeyip forvette oynayan ağır abi takılan kişileri defansa koyun. tanımadığınız için defansa koyduğunuz aslında iyi oynadığını anladığınız adamı da forvete koyun.
iki tane sağlam oyuncu gereklidir. birincisi stoper özellikleri de olan güçlü, ayağına hakim, kondisyonu sağlam, pas oyununda iyi olan ve aynı zamanda şut özelliği de olan lider bir orta saha. ikincisi de bitiriciliği iyi olan ve basit oynamayı bilen bir forvet. bu iki oyuncu varsa kolay kolay kaybetmezsiniz. ha bizde böyle adamlar yok tüm takım orta seviye oyunculardan kurulu diyorsanız işiniz zor. çünkü halı sahada taktik değil oyuncu faktörü önemlidir. göt kadar saha da ne taktiği yapıcan? illaki taktik lazım diyorsan yapılacak tek şey seri pas oyunudur. orta sahadan hızlı paslarla çıkabilmek önemli. bu çıkışların boşa gitmemesi için kanat oyuncularının sağlı sollu hücumu desteklemesi lazım. sonunda topu doğru pozisyondaki kişiyle buluşturup gol yapmak gerekiyor. ama dediğim gibi halı sahada taktik değil oyuncu oynar. saygılar.
Vasat bir kaleci vasat bir defans anlayışlı görev bilincinde birer orta saha ve forvet . ve bir tutamda oyuncuların bencillik yapmaması. afiyet olsun.
halısahada taktik olmaz bu 1. takımın kondüsyonsuzsa ve saha boyuna uzunsa o takımın vay haline. futbol oynamayı pek beceremeyen 1 adamı bile kadroya soktuysa o 1 adam kangren gibi bütün takımı sarar. 1 tane çürük elma bütün kasayı çürütür. kalecisi belli olmayan takımdan iş çıkmaz. halısahada çok fazla mevkide olmaz. orta saha diye bi kavram geçerli değildir. atanın iyi olacak tutanın iyi olacak gücün kuvvetin yerinde olacak. 1 2 tane de rakibin yaklaşmak istemeyeceği oyuncun olacak ondan sonra bileğini bükene aşk olsun.
Defansi tutup hizli kontraya cikmak.
Devamlı "hikmet terse , tersteyim, terse, hikmet?!" Diye bağıran beceriksiz işgüzar tiplerden takımı arındırmak direkt uç puanı getirir.
kesinlikle ilk yarım saat kasmıyosun, karşı takımın gardı düşüyor. sonra sen zımbalamaya başlıyosun.

ha takımda sert şut çeken adamlar varsa, sağdan soldan topu yerden ortaya çevirip şut çektiriyorsunuz adamlara.

bi' maçta bizim arkadaşlar geldi bunlarda roberto carlos gibi baldırlar, e haliyle iniesta kadar asist yaptık maç sonuna kadar. şut, şut, şut.
yetenek ve beceri.bunlar yoksa burda yazılanları okumanın bir faydası yok.
Öncelikle herkes koşacak, toplu defans ve toplu hucum en ideal taktiktir, tabi hūcuma çikarken geride saglam bir adam birakmak sartiyla.
Beyler 15-11 yendik taktikler için sağolun.

edit: ya kalecileri kötü ya da şansa bilmiyorum ama 2 gol attım:D