bugün

kürt halkının, daha doğrusu pkk'nın imralı da bulunan abdullah öcalan'ın hapishanedeki şartlarını beğenmemesi sonucunda ortaya çıkan 'hassasiyetinin' sokaklara taşması durumu. daha doğrusu apo'nun cezaevindeki olmusuz durumundan kaygılanan(!) kürt halkının (pkk) * * tepkisinin sokaklara taşması.

yukarıda yazılanlar ahmet türk'ün açıklamaları. halkın tepkisi olarak adlandırdığı olay ise örgüt sempatizanlarının türkiye'nin bazı illerinde sokaklarda gösteri yapması, sağa sola molotof kokteyli veya havai fişek atması durumu.

bu durumun tersi, yani halkın bunları gerçekleştiren gruba müdahale edememesinin sebebi ise kürtlerin(pkk sempatizanlarının) 'bize hep tepki gösteriyolar', 'bizi hep dışlıyolar', 'bizi hep dövüyolar', 'bizi uf yapıyolar' diye şikayet edeceklerinden korkmak. adamın biri * çıkıp ulusal kanalda ağzını yüzünü gere gere hatta çatır çatır 'hassasıs' ' şikayetçiyiz' diyor, hatta üstüne toplumu (bizleri) çatışma ortamına sokmayın diyor. yeri geliyor tehdit ediyor, yeri geliyor kendi tabiriyle 'uyarıyor'. ve bizlerde hem ahmet türk'ü hemde olayları gerçekleştiren sempatizanları tüh tüh tüh vah vah vah diye izlemekle yetiniyoruz.

merak ediyorum. diyarbakır'da, hakkari'de çocukları ortaya sürerek eylem yapmaya çalışanların arasına gerçek anlamıyla (bakın ülkücü demeyeceğim) olaylardan rahatsız olan birkaç kişi girseydi neler olurdu? kürtler çıkıp 'bize bir eylem bile yaptırmıyorlar, ağzımı açsak susturuyorlar' mı derlerdi yoksa ulusal kanallardan birtanesi ahmet türk'ün açıklamasından sonra ' evet sayın seyirciler, eylem yapanların arasına dalanlar sempatizanların yaptıklarından rahatsız olan, diğer halkın tepkisidir' diyebilirmiydi ?

tabii ki yukarıda bahsettiklerim birkaç kişi tarafından okunduktan, başlığın altına birkaç entry girdikten sonra unutulup sol frame çöplüğünde kaybolacak. unutmayın ki türk halkı olarak yapabildiğimiz en başarılı işlerden birisi unutmak.

(bkz: öcalana sayın dediler)
(bkz: meclisde tsk yı hedef alan açıklamalar)

nacizane ricamdır. hatırlamanız gereken benim yazdığım üç beş kelime değildir. olayların başlaması, gelişimi ve doğuracağı sonuçlardır.

biterken ... (bkz: hotel california) çalıyordu.

evet (bkz: genç ülkücüler rahatsız)

evet (bkz: başlık sıçtım)

ancak keşke o haberleri izledikten sonra sol frame'de bu başlığı değil, sevgilim beni neden terk etti diye başlık açabilseydim.

edit: canlar sağolsun. allah, tanrı, portakal (neye inanıyorsanız) gördüğümüzden geri koymasın.
"sarı kırmızı yeşil bayrağımız dalgalansa ne olur" sözünden sonra patlama yapacağı kesin.
"ağır oldu" diye sonuçlanacak manşettir. bayilerden ısrarla isteyiniz.
şu da var, bir bakın derim; http://birkacdeligerek.com/halkin-tepkisizligi/
bizim halkımız tepki verme özürlü.

(bkz: hüloğ)
(bkz: erdoğanın götünün gılıyım)