kürt sorununu yalnızca dil ve etnik köken gibi dar bir bakış açısından irdeleyen zihniyetin kampanyasıdır. olay bununla bitseydi: (bkz: kürt açılımı)
gerek yoktur. bilen konuştuğunda ters ters bakma yeter. diyilesi kampanyadır.
tutmayacak kampanyadır ama tutsaydı hoş olurdu hee.
yanlıştır.
kampanyanın adı şu şekillerde olmalıdır.
(bkz: halkların barışı için kürt'üm demeyelimde ne mutlu türk'üm diyelim kampanyası)
(bkz: halkların barışı için dağdan inin kampanyası)
(bkz: halkların barışı için askerlere ve polislere taş ve molotof kokteyli atmayalım kampanyası)
kürtçe öğrenelim, o halde;

"jiyan hêvî ye" türkçesi: yaşamak umuttur!
gereksiz kampanya. o zaman götlerin barışı için de birbirimizi sikelim. olacak iş mi bu? evet.
desteklediğim kampanyadır. hatta bir ara merak salmıştım da, bi vanlı'dan öğrenmeye çalıştım. baya da bi öğrenmiştim.

valla aslında laf burada kalmazsa, sözlük bünyesinde veya yan faaliyet gibi bir yerde kurs benzeri bir şey olursa, hiç kürt akrabası olmayan biri olarak, ilk tayfadan katılırım ben buna.

o kadar netim bu konuda...
gereksiz kampanya.
boyle bisey yapmaya kalkismayin omrunuz yetmiyecektir verdiginiz emege degmez halklarin barisi icin kiz alip verelim demisti akp rize bld baskani ne cabuk unuttunuz.
(bkz: dövlet bize bohmiyır)

şahsi kanaatim önce resmi dil olan Türkçe'nin düzgün konuşulmasıdır.
saçmalığın daniskasıdır. burası türkiye ise kürtler türkçe öğrenmelidir. hükümetin barışı sağlamak için böyle saçma sapan kampanyalar başlatmasına hiç gerek yoktur.
kürtçe öğrenmeye devam edelim o halde;

"na başım" türkçesi: iyi değilim.
halkların barışı için kendimizi becertelim kampanyasından daha kötü olan kampanyadır.
mallığın önde gidenidir. burası türkiye dili de türkçedir. biri bir dil ögrenecekse bu türkçeden baska dil değildir.
ingilizce öğrendik de dünya bir barış içinde bir barış içindeki sormayın amk dediğim kampanya.

Türkçeden anlayabiliyorlar nasıl olsa anlamak bedava, bedava olan şeyi sever onlar o yüzden gereksiz bi kampanya.
(bkz: halkların barışı için türkçe öğrenelim kampanyası)