bugün

kel süleyman > fetö

15 temmuzda atm'ye falan çıkmadım. o akşam fetö'nün yaptıramadığı bu akşam kel süleyman yaptırdı, salgında 50 kişi göt içi kadar bakkala doluştuk. en yüce senmişsin kel süleyman!
Cahile cühelaya laf anlatmaktaki zorluktan dolayı yaşanan gerzek paniktir.
Cehaletin tavan yaptığı, sağduyunun, mantığın yitirilip, yarı açık tımarhane görüntüleri sergileyen kimi toplumlarda, halkı sakin ve soğukkanlı tutmak zordur.

Adam pandemi diyor, ölüm diyor, tehlike diyor, evde kal diyor daha ne desin?!
48 saat sokağa çıkma diyor, olağanüstü hal bu, her şey olabilir, çıkmayacaksın arkadaş!
48 saat açlıktan ölmezsin, hayat damarların kopmaz merak etme?!
iki ekmek, on yumurta için, insanlarla koyun koyuna girip, markette kabile şeklinde olmanın nasıl bir mantığı olabilir?

Eğitim şart diye kıçımızı yırtma sebebimiz bu işte, idrak et ve mantıklı ol diye.
Barbar değil, insan ol diye..
Laftan, sözden anla diye.
Kural kaideye uy diye.
https://twitter.com/i/status/1248711075396227074

not: biri panik mi dedi?
şimdi sela okumanın tam zamanı (!).
kimse kimseye bişeye sevk etmiyo halk mal, halk gerizekalı, halk oç. bütün önlemlerin anasını siktiler. allah o izdihamcıların belasını versin.
Bu güne kadar çok iyi yönetilen süreç bugün itibariyle çöp olmuştur. Kemalist ve solcu aklına uyarsak böyle olur işte. Bu yasağı en çok kemalikler istiyordu alın yasak size herkes sokakta.
Halkı paniğe sevk etmekten ziyade, Paniğe çok çabuk gelen bir halk var karşımızda...

Ben milletimizin zekâsına gerçekten hayran kaldım bugün (!).

maskesiz sokağa çıkma, sosyal mesafenin ihlali, Dip dibe market kuyrukları...

Bütün dünya corona denen illetle cebelleşirken, yürek mi yediniz aklınızı mı kaybettiniz...

Her insan evladının evinde, 2 gün yetecek kadar yiyecek vardır,ekstrem durumda olan insanlar da gerekli yardımları şu zamanda bir telefonla alabilir...

2 gün sokağa çıkmasa, açlıktan ölmeyeceğini idrak edemeyen, süper(!) insanlar var sanırım karşımızda.

Sanırım kriptondan felan gelmişler, süpermen misali hiçbir şey işlemez bu zeki insanlara...
15 gun sonra yogun bakimlarda yer kalır umarım.

mal mısınız ya?

fırınlar/marketler bilmem neler açık. yuh bee! yuh yaa!
adam luppo almak için kuyruğa girmiş luppo nedir kardeşim?

pandemi diyolar, evden çıkma diyolar. luppo nedir ya
bütün ülkelerde böyle manzaralar oldu, bu demektirki her yerde halk mal.
ama yöneticilerin mal olmaması aradaki farkı ortaya çıkartıyor. ne yazık ki bizde ki yöneticilerde halktan farklı değilmiş.
Keşke 2 gün evden çıkamamaktan korktukları kadar hastalıktan korksalar.