bugün

bu hattın ismiyle ilgili bi sürü başlık var ama direk adına açılmışı yok.
yüzyıllardır beklediğimiz hat. bitmedi gitti arkadaş. zaten son senelerde neyi seviyorsam. yok edildi.
belediye otobüslerinin kırmızı, krem rengi yok edildi. vapurlarımın martı rengi beyazlığı ve şekli yok edilmeye çalışıldı direkten döndü tabi yavaş yavaş gene yoketmeye çalışıyorlar.

neyse. 10 martta açılacakmış diyolla. bekliyoruz.
oturucam bakırköy istasyonuna akşama kadar gelen giden trenlerimi izliycem. yük trenleri de oradan geçer diye umut ediyorum ama bakalım.
ha bak bi de illa eski tren setleri çalışşın. yeni ruhsuz tren seti koymayın oraya.
eniştem geldi bigün. babadan kalma evimizi müteahhite verelim diyor. dedim ki orada hatıralarımız var. babamın eşyaları var. bizim çocukluk eşyalarımız var. 1000 tane rezidansa değişmem orayı. kimse yıkamaz dedim.
adam güldü ya neymiş hatıra, eski püskü ev işte.

her olayı siyasete bağladınız ya helal olsun.
biz ne diyoruz adam oy hesabı yapıyor. günlük siyasetle zerre işim olmaz. neden. arkadaş millet profesyonel olarak siyasetini yapıyor maaşını alıyor. neden bir siyasiyi destekliyim ki.
kimse gelip yaptığım işte beni destekleyip alkışlamıyor.
umurumda olmaz, günlük siyaset. ali gelir veli gider. bişey değişmez çünkü aslolan devlet politikasıdır. onunla ilgilenirim.

açıklama:entry anlamsız duruyor ama üstte bir entry vardı. adam silip kaçmış. olayı siyasete, oy devşirmeye bağladıydı da ondan şeyttiydim.
bir cadde çocuğu olarak bostacı-suadiye-erenköy hattında her gün defalarca test sürüşlerinin yapıldığına şahit olduğum hattır. üzerlerinde şimdilik marmaray trenleri yürümektedir, ileride ne olur bilemem.

seçim öncesi oy amaçlı apar topar devreye alınmaya çalışılmaktadır, umarım kaza olmaz demekten başka yapacak bir şeyim yok.

normal şartlar altında 4-5 sene önce devreye alınması gereken bir projeydi, neden geç kaldı diye soruyorsanız kesin cehape yüzünden geç kalmıştır plase de fedö.

yoksa çalışınca oluyor, geç olmasının sebebi tamamen dış mihraklar.
Bir insan niye halkalı veya gebzeye gider aq. Yap sadece söğütlüçeşme bostancı arası biz bize takılalım işte.
Iktidar bu hatti biz yaptik biz diye bağiracak lan.

Olum biz bu hattı yetmişlerde kullaniyorduk.
Aklimizla alay etmeyin.
Yolcu kullanımına şu an açık olup olmadığı ile ilgili aydınlatılmak istediğim hat.
Ona göre bir Tuzla Bakırköy yapmayı ve izlenimlerimi yazmayı planlıyorum.
5-6 sene önce açılsa işime yarayabilirdi.