bugün

yakın geçmişte yahut çok uzun yıllar öncesine ait bir anı, bir söz o an o kadar komik gelmektedir ve tek başınıza insan içinde olduğunuzdan gülemezsiniz. Bu gibi durumlar için -bu sabah başıma geldiğinden çözdüm- cep telefonunu çıkarıp bi arkadaşı arayıp sıçana kadar gülebilirsiniz. tabi benim gibi sabırsızlık etmeyip, -baba naber puhahahahh' amatörlüğünü de yaşamayacaksanız.
çocukken camide namaz kılma sırasında, herkesin secdeye vardığı anda çıkan gümbürtüye gülmemek için dudak ısırmak örnektir.
Otobüste yada minibüste herhangi biriyle gözgöze gelme sonucu bir anda başlayan istek.
Gülsen bir türlü gülmesen bir türlü.
berbat bir durumdur. gülsen yerin dibine girersin gülmesen garip sesler çıkararak yine yerin dibine girersin girsen ne ise birde üstüne 'deli midir nedir' sıfatı yapıştırılır.
nalet gelsin denilen istektir.
özellikle ciddi olunması gereken ortamlarda geldiği vakit meydana gelen paradoks x5 civarında arttırır bu isteği. bir seferinde başsağlığı vermeye gidilen bir ortamda, aniden baş göstermesi yüzünden , odanın orta yerinde patlamamak adına zihnimde, başımdan geçmiş en kötü olaylardan oluşan bir slayt gösterisi geçirmişliğim vardır. bir nebze işe yarasa da, bazen durumdan kurtulmak adına verilen bu çaba fark edilir bu safhada yarılmamak adına tüm önlemler naçar kalır ve patlarsın ki öyle böyle değil.
belki de ben ruh hastasıyım bilemedim şimdi.
kardeşim ben hafif bi tebessüm ediyorum sonra boynumu öne eğip kendime geliyorum kaldırıyorum ciddi birr şekilde.bide çok olmadık şeyler geliyor aklıma hiç olmadık ortamlarda.mesela geçen gün aklıma şu şarkı geldi.

http://www.youtube.com/watch?v=J4U8oIE5k0s