bugün

Apollo Uzay Akademisi'ne kabul edilen ve uzaya gidecek 23 kişi arasında yer alan, en genç Türk astronot adayı. istanbul Teknik Üniversitesi Uzay Mühendisliği Bölümü'nde okuyan halil kayıkçı 3-6 Aralık 2014 tarihleri arasında ABD'nin Orlando eyaletinde düzenlenen uzay kampına katıldı. 60 ülkeden 107 adayın arasından seçilen 23 kişilik takımda yeralmaktadır.
şanslı insan. 2017 yılında uzay sınırını geçecektir. dünyayı dışarıdan görecek. uzaya giden ilk türk.
2017 yılı içersinde Uzaya çıkması beklenen ilk Türk.

biraz hikayesini dinledim çocukluktan beridir bu işlerin peşindeymiş. bu uzaya çıkacak ilk türk olma hakkı da havadan gelmemiş. abd de eğitim almış, sonra bu konu ile ilgili bir sınava girmiş yüksek puan almış. hak etmiş eleman. bize de helal olsun demek düşer.

http://www.haberturk.com/...a-cikacak-ilk-turk-olacak
Şuan star tv de yayında olan sahtekar 100 km ilk sınırı geçenlere astronot ünvanı veriliyor diyor bu bağlamda maymunlar da astronot olmuş oluyor.
herif hala kendine astronot diyor ya la. benim de her hafta cuma 9 30- 10 30 halı saha maçı var. ben kendimi profesyonel futbolcu diye mi tanıtayım?
Ahahahha sahtekar ahahaha.