bugün

acıdan, elemden, sürekli aşağılanmaktan zevk almakla açılanabilecek davranış bozukluğu.

not: barça taraftarıyım, katalanım, salak fbli, beşiktaşlı ve sair arkadaşlarınızla karıştırmayın, desturun.
ezikliktir. not: katılanım, sakınanım, sakınılanım.
Taraftar olmayı takımın başarısı ile bir tutan, skora endeksli gerizekalıların anlayamayacağı bir şeydir.

yok yani bunu söyleyen adamın takımı* sanki şampiyonlar liginde barcelona'yı eleyip, çeyrek finale kalmış zannedersin. Bursaspor, Kayserispor ve Trabzonspor ile şampiyonluk yarışı veriyorlar sadece.*
gerçek taraftardır.takımını bazıları gibi başarıları için sevmez.
(bkz: at yalanı öpeyim katalanı)
doğaldır, bu ne lan takımlar her kötüye gittiğinde taraftaları bırakacaksa fenerliler takım makım tutmasın.

sizin taraftarlık anlayışınız bu mu lan? başarıda yanındasınız, başarısızlıkta çekip gideceksiniz öyle mi?
gerçek galatasaraylı olduğuna delalettir.

ne lige ne kupaya bizim aşkımız armaya..
benim. o olmadan önce de galatasaraylı idim. 6-0 da dahi galatasaraylıydım. bugünde öyleyim. ve biliyorum ki şu an içinde bulunduğumvahim durumda bile bu renklere aşık olmaktan utanmayan milyonlar var.
Sizin neyiniz var?
http://www.galatasaray.or...ages/tarihenlerilkler.php
herkes gider biz kalırız, biz galatasaraylıyız demektir. diyebilmektir demiyorum zira her ne kadar takıma, yönetime, futbolculara sinirlenenler olsa da galatasaray'dan vazgeçebilenine ben rastlamadım. etrafımda da bi hayli galatasaraylı da var hani. başarıların, futblcuların, yöneticilerin gelip geçici, renklerin, armanın ve forma sevdasının kalıcı olmadığını sananların böyle düşünememesi çok normal aslında. şimdi muhtemelen de anlamayıp ''haha adamlara bak lan 11 yıldır uefa kupası diyolar ahsdgasdasd'' diyeceksin. de zaten. bi de hazır lafını açmışken öpüp alnına koy ama dikkatli ol emanet ne de olsa !
2002 - 2003 sezonunda süper ligdeki her takımdan gol yemiş, üst üste 7 ya da 9 maç kaybetmiş bir takım vardı hatırlıyor musunuz? hangi takım mı? şu anda şampiyonluğa oynayan fenerbahçe!
fenerbahçe bile kötü günleri geride bıraktıysa, hatalarından ders alacak, türkiye' nin en iyi altyapısına sahip galatasaray da karanlıktan aydınlığa çıkacaktır.
galatasaraylı olmak, 2003 - 2004 sezonunda takımının juventus' u 2-0 yendiği maçtan sonra ' tesislere kiremit koydurduk ' açıklaması yapan, haklı başarıyı tebrik etmeyi aklından bile geçirmeyenlerin aksine, gerektiği zaman saygıyı, gerektiği zaman sükuneti içeride taşımaktır. uefa kupasını kazanan hırsın tekrar döneceğini bilerek, meydanı boş bularak konuşanlara sırıtmakla yetinmektir.
skor taraftarlarının anlamak için minik beyinlerini yormasına gerek yoktur.
bütün bu gidişata rağmen, gerçek taraftarlığın ne demek olduğunu gösteren, sadece yendiği zaman değil, zor anlarında da takımının yanında olabilen, aralarında olmaktan gurur duyduğum taraftar grubunun gerçekleştirdiği eylemdir.
(bkz: you will never walk alone)
(bkz: kıçımızla gülüyoruz)
ne anlama geldiğini bazı dürzüler anlayamaz.
bizim taraftarlığımız kabarık banka hesapları değil. gururla taşıdğımız ve yaşattığımız arma aşkıdır. öyle 2 3 mağlubiyetle utanacak olsaydık fenerbahçeli olurduk.
2002 - 2003 sezonunun ilk yarısının sonlarından ikinci yarısının sonlarına dek hemen her takıma kaybettiği halde nasıl fenerbahçeli fenerbahçe' yi tuttuysa, o şekilde galatasaraylı olabilmektir.
tutma ve kavrama becerisinin üst düzey olmasının sonucudur.
sabretme sanatını öğrenmek,acıya karşı dayanıklı olmak,nefes alıyorsak umut var demektir felsefesine gönülden inanmak.
tüm başarısızlıklara ve rezilliklere rağmen hala fbli olunabiliyorsa şanlı bir tarihi olan galatasarayı hala! tutmak hiç yadırganmayacak bir durumdur.
(bkz: en kötü gün bugünse bugün de galatasaray)
galatasaray ismi bu topraklarda 600 yıldır vardır.

yani bu; bir takım tutmak değildir. sevdadır, tutkudur, inançtır, aşktır.

ve galatasaray; bize öyle şeyler yaşattı ki, uğrunda ölmeye değer...
--spoiler--

bazen vefa semt adı değildir, 14 yıl kan kusup ölümüne arkasında durmaktır her şartta yıkılmaz bir duvarcasına.

--spoiler--

edip gürman
ezik takım taraftarları gibi "kim yenerse ben onu tutarım abi" demeyip en dipteyken, hatta dibi görünmeyen kuyununda en dibindeyken bile onu tutan taraftarların başarabileceği şeydir.

tarihinin en utanç veren tablosu ile karşı karşıya kalsa bile takım kaptanını dövmeden takımını tutmaya devam eder. evet belki sokağa çıkmaya yüzleri kalmamıştır, evde oturup için için ağlıyorlardır ama takımını tutmaktan vazgeçmeyi bir an olsun bile düşünmemişlerdir.

bizimle hemen hemen benzer durumları yaşayan beşiktaşlılarıda dahil etmek gerekirse; bunu ne kadar anlatsamda galatasaraylı ve beşiktaşlı olmayan bilemez. nasıl bir göztepeli, takımı amatöre düşse bile yine de takımı uğruna ölümü göze alıp karşıyakada göztepe forması giyebilecek kadar seviyorsa takımını işte bu sevda da böyledir yeğen.

şimdi git ufak hesaplarınla masa başı oyunlarını oynamaya devam et ama sakın o kirli ellerini gerçek futbol sevgisiyle tutuşan taraftara bulaştırma!
dikkat subjektif var

sol frame de üstlerde olması sinirime dokunan başlık. özellikle derbiden sonra hortlaması ya ne olacağıdı dedirtecek cinsten. fenerbahçeye yenilmek demek her şey yolunda demek. bunu zaten biliyorduk. fenerbahçeliler kötünün iyisi takımlarını göklere çıkarmaya devam etsin.
bizim hala umudumuz var. aşkımız var.

dikkat subjektif var