bugün

30 yıldır fatura ödemeden yaşayanların önce geçmiş paralarını ödesin madem helalleşiyoruz helal edelim hakkımızı. evet.
Zaten çoğu mağarada yaşamakta olduğu için sıkıntı yaratmayacak olandır.
hakkari'nin şalteri elbette toptan inmesin...

hastanesi var okulu var.

öğretmen taciz edip, doktor öldürüyorlar işleri yarım kalmasın.

ama sayaçsız binaların (ki şehrin aslında neredeyse tamamı) elektriği kesilsin. kimsenin de gözünün yaşına bakılmasın...

neden mi?

ben ödemediğimde benimkini kesiyorlar çünkü...

edit: sonradan gördüm hırsızlığa bahane olarak coğrafi şartları gösteren var. iddia ediyorum tüm batıyı doğuya tüm doğuyu da batıya taşısak en geç 10 senede istanbul'dan hakkari'ye göç başlar.

sorun yoksulluk değil, sorun kürtlerin yüzyıllardır mesleksiz olması...
onların elektriğini ben ödemek zorunda mıyım arkadaş? top topu kullandığım
250 kwh bir şey... kwh'si 28 kuruş... çarp 70 lira... ama bir bakıyorum 100 lira... trt payı, kaçak elektrik, sokak lambası, filan... hakkarinin ödemesi gereken elektriği ben ödüyorum arkadaş var mı böyle bir şey ya? bimin parası zaten kaçak elektrik, trt payı diyorlar izlemiyorum o kanalı, sokak lambasında aydınlanıyoruz da, acaba hangi sokak lambası 30 liralık elektriğin neresini tüketir? sonra çıkıyor "kullanmayın gaziantepli kardeşlerim, kaçak elektrik haramdır"... e sen bimin parasını, hakkarinin parasını, izlemediğim trtnin payını bana ödetiyorsun, sorna da kaçak elektrik kullanmak günahtır, oh ne güzel... elektrik mühendisi olsam kaçak elektriğin en alasını bağlatırdım.

diye isyan ettiğim ve desteklediğim bir kampanyadır.
hakkari'deki elektriği kaçak kullanan deyyusların kuyuya 20.000 wattlık ısıtıcı, ahıra 40.000 wattlık ısıtıcı bağladığını bilmeyen angutlarında öğrenmesini sağlar. madem kullanmıyorlar keselim pezevenglerin elektriğini, benim daha fazla ödiyecek gücüm kalmadı amk.
Elektrik kaçırmak suçtur, yanlıştır fakat;
şunu anlamak lazım hakkaride kullanılan kaçak elektrik Sakarya da kaçak kullanım bedeli olarak faturalanmıyor.yani Hakkari yine ödüyor faturayı. Yanlış yine yanlış ama konuşmadan önce duşun.
geç bile kalınmış eylemdir.
ayrıca hakkari'deki kaçağı memleketçe ödüyoruz. hakkari ödemiyor. zira oradaki kaçak oranı abone bazında %86 , tüketim miktarı bazında %94 tür. eğer hakkariye bölüştürülseydi, en düşük fatura 750-800 tl gelirdi abonelere.
%10'u bile ödüyorsa orada elektiriği kesmeniz adil olmaz dolayısıyla -her zaman kolay olanı yani- "yasaklama" yapmak yerine son derece ciddi bir dirayetle kayıp ve kaçaklar önlenebilir dediğim kampanyadır
desteklenmesi gereken kampanyadır. öyle saça böyle tarak yöntemi uygulanmalıdır.
kuraklık meselesinin bu kampanyanın gerçekleşmesinde etkili olduğunu düşündüğüm olaydır.
havası da kesilsin amk ! trabzonun da.
fayda etmeyecektir. bir yerde kaçak elektriği engelleme amaçlı böyle yaptırımlar yapılmıştı adamlar mahalleye kocaman trafo inşa etmişlerdi. daha yakın zaman öncesinin haberi bu.

başkalarının sırtında asalak gibi yaşamaya çalışan haram yiyicilerin elektriğini kessen hiç üşenmezler santral kurarlar gene kaçak yollardan o elektriği almanın bir yolunu bulurlar.
Ne biçim yer burası hala anlam veremedim. Dağın başı kuş uçmaz kervan geçmez bir yer ama insanlar yaşıyor. Ulan hep de memur olanların tayini böyle abuk sabuk yerlere çıkıyor. Adam Batı'nın imkanlarından kalkıp gelmiş, gir burada yaşa şimdi. Üstelik hainlerin kol gezdiği bölgede. Keşke burası yerine Batum bizim olsaydı.
Sebep? Neden hakkari nin elektriği kesilecek? Sarayın elektriğini kesin götünüz yiyorsa?

Hem sen kimsin siz kimsiniz? Elektriği devlet mi veriyor özel sektör kardeşim istediğine bedava kullandirir senin faturana yansıtır ne var bunda? Adamın şirket politikası böyle özel sektör serbest piyasa.

Sen devletim diyeceksin şöyleyim böyleyim diye caka satacaksın dünyaya kafa tutuyorum diyeceksin sonra hakkarilinin kaçak elektrik kullanmasını engelleyemeyecek birde üstüne elektriğini keseceksin!

Otorite degilsen boş yapmayacaksın.
hakkari'den önce kandil'e, verilen beleş elektrik kesilsin.
Kaçak elektrik kullanmayann 3 kiş var. Mağdur olan onlar olur.
Edit: imla
Hayat damarlarının kesilmesi gerekilen faşist söylemi.