bugün

uzun yıllardır üzerinde çalışılan bilimsel bir proje.
'çalışılan' dediğime bakmayın; "sadece yazarı ilgilendirecek derecede subjektif" olmasın diye bu yolu seçtim. gerçi serde tevazu da var da neyse. ayrıntılar birazdan.

şimdi haftayı kim bulmuşsa buna 7 gün olsun demiş. bizler de mal gibi inanmışız. bu yüzden beş gün çalışıp sadece iki gün dinlenebiliyoruz. takdir edersiniz ki bu çok sınırlı bir tatil anlayışı. bir allahın kulu da çıkıp demiyor ki aga bu nedir. kime göre neye göre bir hafta yedi gün?

benim projeye göre cumartesi ile pazartesi günlerini tarihten siliyoruz. hafta salı ile başlıyor çarşamba devam Edip perşembe Sona eriyor. oldu da bitti maşallah etkisi. Cuma ve pazar günleri de tatil günleri olacak. yani özetle üç gün çalış iki gün yat.

ayda yedi hafta olsa kime ne zararı olur ki bunun. düşünsenize ayda yedi hafta maç var. yılda 73 hafta olacak mis gibi. küsürat yok, kıl yok, tüy yok.

insanlar mutlu olsun istiyorum. az çalışıp çok sevişsinler istiyorum. bilmem çok şey mi istiyorum.

not: ayrıca bu proje ileride kurulması düşünülen siyasi bir partinin seçim vaadi olacaktır, bilginize. başlayıp da bitmek bilmeyen haftalara son. sade ol, basit yaşa.

kötümatematikediti: haftada beş gün olunca ayda altı hafta oluyor ya la, ben size matematikçiyim demedim ki, bilim adamıyım dedim.
hafta içinden düşüreceklerse bizim için problem değil.