bugün

konu komşu, akraba vb.den oluşan teyzeler grubunun evin ergen yada genç erkeklerine sevgilin var mı sorusuna hayır cevabı verildiğinde inatla sevgilisi olduğunu iddia etme durumu.

tanım zorunluymuş ama bu yazdığım tanımdan ben de bir şey anlamış değilim.

sözün özü: lan teyze sevgilim olsa saklar mıyım cümle aleme duyururum ama yok işte lan yok. bizde istiyoruz olsun ama yok lan olmuyo olum. bir de hiç mi yok versiyonu var. yok bana kadar var hacı he mk he bana kadar var delirtmeyin adamı.

(bkz: benim kız bulmam mı lazım acaba ya)
Hiç mi yok diye devamı gelir.
Var teyze var azcık bişey var.
var hemde 30 senelik.
"güzel kızsın - yakışıklı çocuksun hadi hadi vardır senin sevgilin" şeklinde devam eder.
sizden hoşlanan bir kişi ya da eş dost akraba söyleyebilir bunları.
" yok gerçekten" dedikten sonra hala " hadii hadiii" derler birde. sende dayanamazsın olmasa bile sırıtarak " tamam var bi tane ama daha belli değil, olacak gibi" dersin. evet bu hikayedeki mal hepimiziz değil mi?
bu boktan cümle hep de sevgilisi olmadığı zaman sorulur insana amk!

al işte yine murphy yasaları...
Sadece sevgiliniz oldugunda soylenen cumledir. Nereden anliyorlarsa artik. Olmadiginda arayan soran yok zaten.
sıkıcı insan cümlesidir. benim ruhum yalnız lan olmuyor kimseyle işte diyemezsin var var der geçiştirirsin.
-sevgilin var mı hadi bakiyim söyle.
- yok yea şuan kimseyle takılmıyorum.
-yakışıklı çocuksun vardır vardır
-yok ya bu ara yok
-hadi hadi vardır çekinme şöyle
- varsa sanane yoksa sanane ulan bir siktirgit
-şok
Bana çokça söylenen imalı cümle. Var diyorum hala devam ediyor bazıları sormaya. istediği cevap ne anlamıyorum bu tiplerin. Her iki cevapta da değişik bir bakış atıyorlar.
(bkz: sonra birden elini seyime atti) diye devam eden komsu x abla konulu erotik hikayelerin girizgah cumlesi.
+Yok ya valla yok
-Neden yok
-...
(bkz: valla yok)
(bkz: keşke olsa)
anneniz eve bütün ailenizi toplamıştır ve altın gününün dibine vuruyordur.
Siz eve girersiniz ve oradan oraya sürüklenerek bir tekli koltuğa atılırsınız. Sonra işte o klas soru gelir,
evlilik ne zamana
hadi hadi sevgilin vardır senin
'Kamışa su yürüdü mü' nün bi üst levelı.
akraba repliği.