bugün

youtubedaki saçma sapan videoları izlemeyin, heckli mekli sitelere üye olmayın. alın elinize bir kitap yazılım çalışın, böyle mal mal sitelere videolara bakarak hacker olunmaz.
Yasal olmadığını bilin efendi olun adam olun.
cybrary.it isimli siteden gerekli videoları izleyerek bir aşamaya gelebilirsiniz. hatta sertifika almanızı sağlayacak derslere ulaşabilirsiniz. videoları anlamaya çalışıp ingilizcenizi ilerletebilirsiniz. tavsiye edilir.
edit:cahillik
turkhackteam
ayyıldız team
v.b forumlarda takılmayın. bi tane redhack var onu hele hiç büyütmeyin.. anonymous zaten toplama amk.. gel vazgeç genç.

eğer bir haber sitesinde "xxx web sitesi hacklendi" gibi bir şey görürseniz muhakkak (bkz: zone h org) sitesinde bir kaydına bakın.. yoksa eğer ddos tur amk.
hacker olunmaz doğulur.
hack'in ne demek olduğunu öğrenerek başlaman gerekiyor. hack siteleri ele geçirmekten veya hesapları ele geçirmekten ibaret değildir.

büyük hack işleri sadece bilgisayarda oturarak yapılamaz, gibi gibi durumlar vardır. gerçek hacker'lar bilgisayarları değil, insanları hackler.
Olmayin.
Öncelikle burayı okuyarak hacker olma peşindeysen hiç başlama bile. He ama zaten belirli bi seviyedeysen, php botlarından, C# arkaplan servisleri gibi programlarla bile hack yapılabilir. Yaptığın alana, platforma göre değişkenlik gösterir. Kapalı devre bi trafik ışığına uzatma kablosu ile kısa devre yapıp açıp kapamak gibi şeyler fiziksel hack iken, tamamen sanalda olan tarafı da var bir de. Aaıl hacker ikisini de yapabilendir. insanlar, en büyük güvenlik açığıdır. insanlar hacklenir ve sanal ortamda bu açıklar sayesinde bilgi edinilir. Bunlar dışında programlama dillerini kasın. iyibir yazılımcı ne kadar çevresine söylemese de her zaman iyi bir hacker dır. Sadece Windows gibi tekil işletim sistemleri üzerinde durmayın. Hele ki amacınız hack ise Kali Linux, Backtrack, forensics olaraktan NowSecure-Forensics in Santoku Linux gibi Unix türevi işletim sistemleri gayet iyi olacaktır. Farklı perspektiflerden bakabilmeniz açısından. Analitik düşinmek önemli, bunu da yazılım kasarken geliştirmiş olursunuz zaten. Remote Administration Tool (rat) lar ile de hack yapabilirsin ama Rat, hazıra konmak (bence) gibi olduğundan ben bunu hackten saymıyorum. Amacın zarar vermek olmadığı sürece şans senden yana olur. Ama hack işinde (!) işini şansa bırakmamalısın. Sistematik ve belirli bir plan çerçevesinde olunmalı. iz bırakmamalı, veya izini kaybettirebilmelisin.
Sadece bilgisayar başında oturmakla yetinmiyor. Ayrıca bir sosyal mühendis olmalısınız. Programlama temellerinden başlayarak diller öğrenmelisiniz. Bilmediğiniz dil olmamalı. işletim sistemleri hakkında detaylı ve geniş bilgi sahibi olmak zorundasınız. Ve tabi ki zaman. Zamanla karşınıza çıkan sorunları çözerek tecrübe kazanacaksınız.
hacker kelime anlamı itibarıyla "bilgisayarı çok iyi bilen, kullanabilen kişi" demektir. amaç şifre kırmak falansa, 20 yaşın üstündeyseniz ve bilgisayarla ilişkiniz sosyal medyaya girip haber okumayla sınırlıysa yazının devamını okumanıza gerek yok. sizden geçmiş artık.

eğer kafanız matematiğe çalışıyorsa ve kasayı açıp parçaların yerini gösterebilecek kadar donanım biliyorsanız; herşeyden önce oturup c, c#, c++, java gibi windows sistemlerinde aktif olarak kullanılan programlama dillerini öğrenmeniz lazım. kullanılan metodların işlevlerini, syntaxını vs vs. yani bir programa (source codeu değil compiled hali) baktığınızda "burayı yapmak için şu metodu kullanmışlardır" diyebilecek kadar iyi bir düzeye gelmeniz lazım. bunları öğrenirken donanım bilginizde zaten ilerleyecektir. programlamayı öğrendim diyebileceğiniz nokta metamorphic kod yazabildiğiniz ve en azından orta düzeyde reverse yapabildiğiniz nokta olmalı.

windows tabanlı programlama dallarında ustalaştığınızı varsayarak (3-5 yıl civarı sıkı bir çalışma) artık web tabanlı yazılım dillerine başlayabiliriz. php, sql ve python öğrenerek başlıyoruz. şunu unutmamak lazım bütün yazılım dilleri özünde birbirine benziyor. yani mesela ciddi anlamda iyi c++ biliyorsanız php öğrenmeniz çok zor olmayacaktır. en önemlisi çok iyi düzeyde sql bilmek ama. sql database dilidir yani bilgileri sakladığımız yerden sql ile çağırırız. mesela sen facebook'a giriş yaparken kullanıcı adı ve şifreni girdiğinde o sayfa database'e senin bilgilerini sql ile iletir ve eşleşen bir giriş yapıp yapmadığını kontrol edip cevap yollar. cevap seni ya "şifreni yanlış girdin" tabanlı bir sayfaya yada doğru girdiğin için anasayfaya yönlendirir. neden önemli olduğunu anladığınızı varsayarak devam ediyorum.

şimdi yepyeni bir dünyaya adım atmanız lazım. linux. diyeceksiniz ki ulan senelerce oturdum windows öğrendim şimdi niye linux'a geçiyoruz. linuxla windowsu karşılaştır derseniz windows roma'nın şehir merkeziyse, linux balta girmemiş bir orman derim. windows'ta yapabilecekleriniz sınırlıdır, size çizilen yollardan ilerlersiniz. windows belleğinizin çok büyük bir bölümünü görüntüye ayırır ve en önemlisi open source değildir. yani oturup kendi windows versiyonunuzu yazamazsınız ve kernelini sistemlere saldırmak için uygun şekle getiremezsiniz. ayrıca dünya'daki sistemlerin büyük çoğunluğu windows işletim sistemi kullanır bu yüzden linux kullansanızda windows bilgisi her zaman lazımdır. her neyse efendim linux'a ubuntu gibi bir işletim sistemiyle giriş yapabilirsiniz. önce desktop versiyonunu indirip oradaki terminal ile komutları beyninize kazıyın ve en azından .sh uzantılı script dediğimiz yazılımları yazabilecek kıvama gelin.

bu noktada artık yapmanız gereken tek şey kali linux'u indirip oradaki tool'ların içeriğini anlamanız ve kendi tool'larınızı yazmaya başlamanız lazım. zamanla kendi linux versiyonunuzu yazacak duruma geleceksiniz. o noktada kendinize artık hacker diyebilirsiniz. tebrikler!
ileride boş durmayın, iki film, dizi, müzik, oyun hackleyin. bir işe yarayın.

(işbu entry şaka amacı güder, yazarın lehine&aleyhine delil olarak kullanılamaz)
çok zor iş abi.kod yazmak ölümdür yorar adamı. bu yüzden hackerlere saygım var. ha tabi beyaz hackersen