bugün

ulaştırma sorumlusuyum diyen şoförle aynı kafadadır.
-SiZiN iŞ NEYDi?
-GIDA SEKTÖRÜNDE ÇALIŞIYORUM BEN.
-GIDAMI?SEKTÖRÜ
-EEEVET
-O NE AMINOGLU. AÇILIMI NE YANi?
-GARSONUM BEN ABi.
-SENiN TiPiNi SiKiYiM BEN.YAVŞAK. UTANIYINMU LAN MESLEGiNDEN YOKSA?
-YOK ABi.
-OZAMAN BENi SiKECEN. GÖZÜ DiKTiN YANi
-???????
"seks işçilerinin pazarlama müdürüyüm." diyen pezevenk kadar gariptir.

(bkz: ulaşım sektöründe çalışıyorum diyen benzinci)
özgüven problemi olan bir garsondur. Şöyle ki, vakti zamanında henüz çocukken okulun kantincisini kendinden küçük görmüştür. tuvaleti temizleyen amcayla dalga geçmiştir. mendil satan ayakkabı boyayan insanlarla dalga geçmiştir bu garson. o zamanlar özgüveni yerindedir. kendisini destekleyen bir ailesi vardır. sanki hiç çalışmayacakmış gibi sürekli para için rezil işler yapan insanları küçümser. Sonunda paraya sıkışır ve ne iş olsa yaparım aabi diyen insancıklardan biri olur. En sonunda garson olur, yapabilirse garsonlukta yükselir, komi, bar varsa barmen, yoksa aşçı, 30lu yaşlara geldiğinde de şef olur belki sevilen bir personelse.

Ama ne olursa olsun muhattap alınmaması gereken insandır. hayatta kalmak için yaptığı işi söylemekten utandığı için. Kendi olamadığı için.
kendini gıda mühendisi sanan garsondur. hayır o değil bana bir keresinde (sanırım asılmaya çalışıyordu) birisi tekstil sektöründeyim dedi. sonradan öğrendim ki tezgahtarmış yani satış temsilcisi. hayır hor görmüyorum da bu yalan niye!
- ne işle meşgulsünüz?
+ hurda sektöründe çalışıyorum ben.

geçenlerde esra erol un programında bunu duydum ben.
apartman görevlisiyim diyen kapıcıyla aynıdır.