bugün

bugün netten, gazeteden, televizyondan, radyodan bir şekilde haberdar olduğumuz olay. şimdiye kadar belki hiç birimize bi yardımı dokumamış olsada haberi duyunca ister istemez hepimizin üzüldüğü hadi yaa dediği olay. 17.07.2006 sabaha karşı 85 yaşında çok insana yardımcı olarak arkasında mıtlu yüzler bırakarak aramızdan ayrılmıştr. allah rahmet eylesin *
zaten uzun süredir güzin abla başlığı altında yazan kişi kendisi değil kızıdır.yine de başımız sağ olsundur.sonuçta ona yazarak ,onun öğütlerini dinleyerek hayatına yön vermiş bir sürü insan bulunmaktaydı...
türk gazeteciliğinin ilk kadın köşe yazarlarından ve genç kızların her türlü derdine derman olmaya çalışmış bir kişi olduğundan, başta genç kızlar olmak üzere tüm türkiyeyi üzmüş olan olaydır.
"Ablacığım, geçen gün yolda giderken uzun boylu, sarı saçlı, mavi gözlü hayallerimin erkeğine rastladım. Onun da bana karşı gizli bir hissi varmış ki,
- hav ken ay go tu sultanahmet? dedi. Ben de,
- Ancak müslüman olup orhan adını alırsa kendisiyle evlenebileceğimi söyledim. Ben orhan adını çok severim. Ama çocuk sünnet olmak istemiyormuş. Ablacığım, sünnet olmadan müslüman olunmaz mı, Yaşar Nuri hoca'ya bir sorar mısın?" biçimindeki, çok büyük bir ihtimalle "kolpa" -şayet naif bir zihnin ürünüyse durum iyice fecaat demektir zaten- soruyu yönelten "hayriye hevesli" rumuzlu okuruna,
"sevgili kızım, oğlan sana sultanahmet'e nasıl gidileceğini sormuş sadece. turistlerin "şeyini" filan rahat bırak. kendine müslüman bir kısmet ara. Mevladan umut kesilmez" gibi muhteşem bir yanıt vererek bizleri yerlere yatırmış olan ulu kişi...
Allah, uzun zamandır onun yerine yazmakta olan, kızının kalemini keskin etsin. Kendisine de rahmet eylesin.
(#435508)