bugün

istanbul adliyesinde girişte bekleyenler gayet kibar arkadaşlardır.
Emekçilerdir üç kuruş paraya dünyanın en rezil işlerini yaparlar. Ezilirler hakir görülürler ama onlardan polisin yaptığını yapmaları beklenir. Hesaba almaz saygı duymaz ama götü sıkıştığında güvenliiiiiik diye bağırır o.c.ları.
mekana girerken-çıkarken selam vermeye dikkat ettiğim görevlilerdir.

adamlar sanki orada odun. adeta görünmezler gibi. kimse önemsemiyor, üstüne üstlük eziyorlar kimileri. herkes işini yapıyor. kolay gelsin.
güvenlik yüksek okul mezunu yeğeni olan birisi olarak, bazı orospu çocukları olmasaydı güvenlik görevlilerine ihtiyaç olmazdı. orospu çocukluğu bu tip adamlarda genetik herhalde.
edit: annelerini tenzih ederim'de doğurdukları orospu çocuğu.
kendilerine genelleme yapmıyorum adı altında (yersen), ağır hakaretler içeren başlıklar açan, bunun akabinde insani anlamda hakaret edilmemesini savunan kişileri de beyinsizlikle suçlayan bazı arkadaşların, açtığı bağlığı değiştirmesine sebep olan kişiler. biri ne olur bize eğitim versin. ama içerisinde orospu ve çocuğu gibi kelimeler geçmesin.
bütün üniversitelerde olan kukla kişilerdir.
kendini polis zannedip diklenenler müstesna. ama onlar ekmeği için sizi uyarırlar, mukavemet gösterirler. aslında sizinle hiç de ilgilenmek istemezler onlara sorsanız.
marmara üniversitesi'nde de birkaç tane bulunandır.
bazı beyinsizleri gün yüzüne çıkaran orospu çocuklarıdır.
başlıktan bile anlaşılabilir genelleme yapılmadığı. "güvenlik görevlileri orospu çocuğudur" olsa genelleme olacaktı fakat "orospu çocuğu güvenlik görevlileri" güvenlik görevlilerinin tümünü değil, orospu çocuğu olan güvenlik görevlilerini belirtir. orada orospu çocuğu sıfattır.

türkçe 101 dersinden devam edecek olursak, "kırmızı kalem" bütün kalemlerin kırmızı olduğu gibi bir genelleme yapmaz, kalemlerden kırmızı olanları belirtir.

(bkz: türk eğitim sistemi)
Görev yaptıkları alan çerçevesinde ve görev zamanı içerisinde, mevcut genel kolluk durumlara müdahale edene kadar geniş yetkilere sahiptirler. Ülkedeki mevcut eğitim sisteminin geriliği, sosyal yaşamın dengezisliği neticesinde, bu kişilerin hepsinin üst yüzey hizmet vermelerini beklemek zor olsa gerek. Birçoklarının işini iyi yapamadığı gerçeğinin yanı sıra, hepsine orospu çocuğu yaftası yapıştırmak, sadece ve sadece, ileri derecede orospu çocukluğundan kaynaklanır.

edit: genelleme yapmak, eleştirmek, hatta hakaret etmek bile anlaşılabilir durumlardır fakat, insanlara yaptıkları iş üzerinen ağır küfürler etmek kabul edilemez.
sersemce bir saptama.

lan bıkmadınız mı millete işi gücü üzerinden küfür etmeye?
(bkz: kara köpekler havlarken)
Kendilerini bi halt sanırlar görende FBI falan sanıcak bilader altı üstü güvenlik görevlisisin ne kasıyosun bu kadar artist?
mekana gelirsin kolay gelsin dersin yüzünü çevirir. tokadı yapıştırıcan ensesine amk.
bazı mekanların güvenlik görevlileridir. orospu çocuklukları annelerinden değil, kendilerinden gelir direkt. içlerinde durup dururken burun kıran versiyonları da vardır.
(bkz: passage)