bugün

Türkiyenin bir gün Atom bombası olursa denemek istediğim nokta.
gebze - düzce- adapazarı üçlüsünden daha beter değildir.
Kendi içlerinde ayrı bir dünyadır ve birbirleri ile içten içe bir rekabet halinde olan üç ayrı ancak aynı olan bölgedir. Dışarıdan gelebilecek her türlü tehtitlere karşı birbirlerini ölümüne savunurlar. Sonuçta aynı ön yargıdan ağzı yanıyor bu ilçelerin. Esenler ve Bağcılar'ı söylemek bile karşıdaki insanda kötü bir ifade ve izlenim bıraksa bile Güngören bunlara nazaran bir tık daha iyidir. Bütün olayı planlar ancak pis işlerini Bağcılar ve Esenlere yaptırır bu. O yüzden daha temiz bilinir ama değildir.
doğru insanlara oy veren doğru dürüst insanlardan oluşan semtlerimiz.
bir güngörenli olarak kınadığım başlık. sen kimsin len donsuz. evet.
Bu 3 muhit içindeki insanlarla birlikte bir anda buharlassa ülke olarak sınıf atlariz.o derece leş yani.
Bermuda çomar üçgeni.
Esenler'de doğan ve 18 yılını esenler'de geçiren (kaybeden) biri olarak sonuna kadar haklı hatta az söylemiş. istanbul'un pislik yuvalarıdır umarım birgün yer yüzünden silinirler kimse çocukluğunu bu iğrenç ilçelerin kirli sokaklarında geçirmez ve kimsenin doğum yerinde esenler yazmaz. Ayrıca bu üçlüye zeytinburnu'nu da ekleyin eksik kalmasın pislikten.
Akpnin aldigi oy oranindan ne kadar pislik bir yer oldugu anlasilabilir.

Yakinda kurtuluyorum.
Kendisi ingiliz kraliyet ailesi mensubu sanki haspam..
istanbulda oturulmaması gereken semtler.
istanbul 'un en nezih ve elit ilçeleridir.

Çocukluğumu esenler güngören ve bağcılar üçgeninde geçiren biri olarak kendimi oldukça şanslı görüyorum.
kafanızı çevirdiğiniz her tarafta asil bir insana rastlayabilmek mümkün, hepsi de cana yakın sevimli insanlar.
Hele de erkekleri adeta birer istanbul beyefendileri...
Taşrada yaşayan insanlardan daha çok taşralıya rastlanan ve buram buram kayısı kokan en elit 3 semtten benim oyum Esenler'e.
açık lise sınavına girdiğimdebazen bulunduğum ilçe olan esenler dışında ya güngören ya bağcıların ağzında çıkmakta
bir şişli beşiktaş beyoğlu üçlüsü değildir.
Tek başına Esenyurt tarafından mağlup edilmiştir.
üçü de Allah'ın belaları yerlerdir, Güngören diğer ikisine nazaran daha iyidir ancak o da berbattır.
istanbul' un, buram buram medeniyet, eğitim, nezaket kokan güzide semtleri.

Şaka lan şaka, al birini vur ötekine!
Mecbur kalmadıkça uzak durun.
Mecbur kalınca da uzak durun.
ne demiş şair,

istanbul'u geziyorum elim götümde.
Tek başına ülkenin gundi dızo ve geblo ihtiyacını karşılar hatta ihracat kapasitesine bile sahiptir.
Abd/israil başkanları gibidir. Al birini vur ötekine.
Bağcılar ile bizim Esenler'de öyle aşırı suriyeli / afganlı kaynıyor ki lanet okumak zorunda kalıyorum. Güngören daha naif
yazmasam olmaz: (bkz: büşra kübra nazlı)
cebimde bisi tasimam uclusu.