bugün

rezalet, rezaletin ötesinde bir askerlik şubesidir. Bugün açık öğretim dikey geçiş için istenen tecil belgesini almak için gittiğimde sabahın altısında önümde 40 küsür kişinin olması, mesai saatinin başlaması ile içeri giren vatandaşların 2 saat geçmesine rağmen içeriden çıkmaması, soru sorduğun her görevlinin başka cevaplar vermesi insanı canından bezdiriyor. Neyse güç bela içeri girdik tecil için istenen evrakları verdik muayene için sağlık ocağına gittik orada işimizi hallettik sevine sevine şubeye geldik o da ne muayene dönüş işlemleri alamıyorlarmış, sistemler Ankara'dan arızalımış düzeltilmesi 1 hafta sürermiş, işin kötü tarafı tam 1 haftadır hiç bir şekilde muaeyene dönüşü işlemleri almıyorlar. Okuluna kayıt yaptıracak olan tecil belgesini alamıyor, askere gidecek olan evrağını tamamlayamıyor. Bu da halkı bir nebze askerlikten soğutmak değil mi ?
güngören olduğuna bakılmasın kendileri bakırköy yeni mahalle 10 temmuz caddesi üzerindedir.

sarı zarfı almak için gidip bütün işlemlerimi 1 saatte hallettiğim askerlik şubesidir. kapıda nöbet tutan askerinden evraklarımı imzalayan albay'a kadar herhangi kimseden kötü bir muamele görmedim. haa albay albayım havalarında pek pas vermiyordu ama olsun o kadar hadi adam albay lan. *

yalnız iaşe bedeli olarak paranızı almak için indiğiniz yerde bir suratsız şişko memur var ki sivilde karşıma çıkmaz inşallah. askerlik şubesinde olay çıkmasın diye dediklerini, tavırlarını çektim sineye de dışarda olsan yamulturdum seni yontulmamış kereste...