bugün

çok sevgili Cem karacanın bir şarkısında geçmektedir , yeter ki ıslak ıslak bakma öyle dememektedir kendisi şarkıda , ben çok ıslak ıslak baktım , babama , eki sevgilime , mütemadiyyen ıslaktı gözlerim , ama aslında tek ihtiyacım olanın ha demek değil ha ha ha demek olduğunu anladım neden sonra. feleğin çarkını boşverin , feleğin tekerini çomak sokmayıda boşverin , yalnızca size huzuru , size mutluluğu duyumsatacak ne varsa onları yapın. inanın böyle hayat çok daha güzel olacak .
eski şiirdeki aşkın abartıya kaçan haline göz kırpan, şiirin en şiir haliyle yazılmış dize.
şu iki dizeyi cem karaca yazmamış da süha pervin e söylemiş. pervin de burun kıvırmış dense inanılır. *
"güneşte demlerim senin çayını
yüreğimden süzer öyle veririm"
aşık olunduğunda dinlendiğinde insanı deli hastanesine yatırabilecek sözler. özellikle şu kalın gür sesli erkek arkadaşlar söyleyince müthiş oluyor.
"Güneşte demlerim serin çayımı" sanırdım ben bunu kendimce anlam bile yüklemiştim. Güneş yeterli enerjiyi veremeyince çay haliyle serin oluyor.
ne olur ıslak ıslak bakma öyle.
Sartbaks maymunları için söylenmemiştir.

Not: başlıktan kimse üstüne alınmasın. Direkt hedefe atılmış laftır.
Ben her bi boku yaparım, yeterki ağlayıp zırlama manasına gelen şarkıdan bi kuple.
öğrenci evlerinde doğalgaz ve elektrik kesildiği zaman çaydanlığa bir miktar su ve çay konularak güneşin altına bırakılır.böylece güneşte çay demlenmiş olur.romantik anlamlar yüklemeyin olay fakirlik ve çay sevdası.

not:öğrenci evinde su da olmaz fakat onu komşudan isteyebilirsiniz.malesef elektrik ve doğalgazı bir kapa koyup veremiyorlar hala.ne kadar dandik teknoloji di mi ?
Bir Cem Karaca sarkısı dizesi.
Allahım yarabbim! Bu nasıl bir cümledir.
Adam aşkı fenafillah makamına taşımış ve oracığa sakince bırakmış yahu!
Sen benim çayımı güneşte demle, ben senin ayaklarının altına turab olayım azizim!
Seni seviyorum demesen de olur...