bugün

Birtakım kuşbeyinli kimselere kendinizi beğendirmek hevesine düşmeyiniz; bunun hiçbir kıymeti ve önemi yoktur.
görsel
Savunma çizgisi yoktur, savunma alanı vardır. O alan bütün yurttur. Yurdun her karış toprağı yurttaşın kanıyla ıslanmadıkça düşmana bırakılamaz.
Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
görsel
Ateşiniz var mı?
Eğer bir gün benim sözlerim bilime ters düşerse, bilimi seçin!
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin"
sözü bildiğim kadarıyla atatürk'e ait değil. söylediğini teyi eden bir kaynak bulamadım. kimin söylediği de belli değil. elon musk'a da yanlış öğretmişler. ama güzel söz.

ama bak bunu atatürk kullanmıştır;
"hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir."
özgürlük olmayan bir ülkede ölüm ve yıkım vardır. her kurtuluşun ve kuruluşun anası özgürlüktür.
Vatanini en çok seven görevini en iyi yapandır.
Mka.
türk ve türkçülük düşmanlarını ezeceğiz.
“Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar.“
'' çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar. ''

Ata'nın en beğendiğim sözü açık ara. Cuk diye de oturuyor günümüze.
ne mutlu türküm diyene..!
Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
ismet rakıyı getir!
bu kuranı türkçe'ye çevirteceğim ki, halkımız bu arap uşağının yavelerini ( peygamberimize diyor) iyice öğrensin.
“Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir doğma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır.

Zaman süratle ilerliyor, milletlerin, toplumların, kişilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışları bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişimini inkâr etmek olur…

Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar.”

Mustafa Kemal atatürk
"Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. işte parola budur."
görsel
Yurtta aşk cihanda aşk.
Pardon bu gülşendi!
"Çocukken fakirdim. iki kuruş elime geçince bunun bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydı, bu yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım."

'Ben, manevî miras olarak hiçbir nas-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş, kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım ilim ve akıldır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse manevî mirasçılarım olurlar."
görsel
geldikleri gibi gidecekler.
Şuna inanmak gerekir ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.