bugün

business life dergisinde evrensel 50 iş insanı arasında 5. olmuştur.
(bkz: yalaka)
neden icabetti de akabeye bu kadar övgü döşedi

anlaşılamayan.
sabancı grubunda kontrol tamamen akbank yönetimine geçtiği için sembolik bir pozisyondadır.
şahsına ait 8,5 milyon lira vergi borcu silinmiştir, eski parayla 8,5 trilyon...

tabi hükumete övgü dizer.

garibin 3 kuruş vergi borcu için vergi haciz tebligatı gider...
Aşağılıktır. Sermaye sınıfı böyledir işte. Evet.
Bir milyar vergi borcu silinince hemen karşılığını vermiş maşallah:
--spoiler--
“Sayın Bakan Albayrak’ın geçmişini biliriz; söylediğini yapan bir bakandır."
--spoiler--
dayısı vefat etmiş.

http://www.hurriyet.com.t...m_campaign=gundem_xmlfeed
Gülor şarapçılık diye bi firması vardır, dayısı orhan beyle ortaktır bu firmada. adreslere tadım yaptırıp gurmelere satış yaparlar.
Alman elektronik devi Siemens'in yönetim kurulu üyesi olan kadındır. bkz: http://almanyanotlar.blog...s-ve-guler-sabanc_16.html
istikrar için akp'ye oy vermiştir. yeni çıkan alkol satışını düzenleme yasasıyla, sahibi olduğu gülor şaraplarının reklamını artık yapamayacaktır.
(bkz: gulor saraplari)
ahmet altan okuyup kendini tatmin ettiğini düşündüğm kişi. bana ne lan bundan?
o zaman neden kendisi anlatıyor?

kendisini cüneyt özdemir röportajından önce tanımaz etmezdim. varlığından bile bihaberdim.
zaten bu reportajı da c. özdemiri araştırıken denk geldim.

c.ö: ne okuyorsunuz?
g.s: bla bla... (gayet normal ses tonunu bildiğin meydan okur hale getirip hareketleriye destekleyerek); sıkı bir ahmet altan okuyucusuyum tüm kitaplarını okudum... yani ahmet altan okuyup tahrik olmaktan zevk alıyorum. (ben önce ohaa bana öyle geliyordur dedim ama. cüneyt özdemirde kısa bi şaşkınlık geçirdi.
sanki ayıp örtüyormuşçasına sözünü keserek ve sanki komik bişeyden bahsediyormuşçasına gülerek): makalelrini takip ediyorsunuzdur dedi. sabancı bi an duraksadı: evet makaleleri "de" takip ediyorum. dedi.
freud sürçmesi derdim de... o bile değil.
c. özdemir kadına ahmet altanı bile sormadan kadın bağırırcasına söylemesine hatta cüneyt özdemir şaşırıp: "harbi mi lan?" bakışı atınca, başını evet anlamında sallamasına kadar...
duy bu yakarışı ahmet altan!
görsel
görsel
görsel
forbes'un listesinde daha üst sıralarda olması gereken hanımağa.
first lady olmasından başka hiçbir vasfı olmayan bir kadının 7. olduğu listeye giren tek türk kadını.
gözü doymaz kapitalistlerin türkiye şubesi.

ilk 10 a girse ne olacak ki yani. ne kadar da götümüz kalktı valla. ilk 100 e girmiş.

tövbe tövbe ya. dağılın lan.
tam bir iş kadini.
babasının tekelcilikle vurduğu para ile hava basan zengin. başarısı sömürü.
2012 itibarı ile

en etkili türk kadını ve

dünyada en etkili 100 kadından biri.
forbes dergisinin bu seneki dünyanın en güçlü 100 kadını listesindeki tek türk.
93. sırada.
beni haremine alsındır.
görsel
Financial Times tarafından düzenlenen dünyanın en güçlü kadınlar listesinde 2.sırayı almış iş kadını.
iş dünyasının inci tataroğlusu.

(bkz: inci sözlük inci tataroğlunun mu)