bugün

"lan oğlum dalga geçiyordum ben." tadındaysa; kız ciddidir. * * *
gül aldıysa sende artık herkes gibisin dedilmesi gereken erkektir ayrıca.
daha büyük hediye beklentisi olan ve hayal kırıklığını bu şekilde dışa yansıtan kız olabilir.
Gidip sende gül alma davar adam sanki sevgiliye çiçek alıncaksa tek seçenek gülmüş gibi.
çoğunlukla nezaketen kurutulup bir süre saklanan sonra atılan bitkilerdir. yazıktır, gerek yoktur. gül bir insanı niye mutlu etsin ki?
Almadan önce söylesydin gitti para.
(bkz: gül alınan kızın gülü çöpe atması)
hikayedir.
insanı geren durum. ayrıca;

biz çok meraklıyız ya amına kodumun gülünü almaya götümüze sokucaz sanki gerek yokmuş.
alana da söylenmiş olabilir.
geri ver lan o zaman cümlesiyle devam edebilecek konuşma.
diyarbakır kırığının fıkrasını akla getiren mevzu...

diyarbakırın kırıklar aşiretinden bir delikanlı nişanlısını ziyarete eli boş gider.
kız bozulur ve nişanlısına fırça atar:
-memo! herkes nişanlısına çiçek neyim getiriyi... sen neye elin boş gelisin?
memo pişkindir:
+ gülom çiçeği nedacaksan? de yarım kilo elma al, alam, berabar yiyak!
Götlüktür. Yapmacıktır. Bir dudak verin yeterli...
zerafet gereği söylenmiş birşeydir. bu lafı kıçından anlayan erkek için gerçekten gerek yoktur. almasındır.
insanı nezaketten soğutan kalp kırıcı söylemdir.

romantizm istiyorsanız azcık değer verin bi zahmet.
+ayy ne gerek vardı zahmet ettin valla.
-ne zahmetci canım. arkadaş sevgilisine bir demet gül aldı, al bunuda sen götür bi kıyak yaparsın kıza dedi.
+&/%xz!'^?
kızın saygısızlığı öyle denir mi yahu.
zaten vericem ne diye elimde taşıtıyosun hammallığını yapıyorum babında verilen tepkidir.
evet yokmuş demek gerekir. (bu yedek parça değil ki arkadaş ihtiyaca göre alınsın)
+ayyy bana mı bu.
-hi hi evet.
+ayyy ne gerek vardı. istesen verirdim. güle filan boş yere para harcama.
-&/%xz!'^?
+buna vereceğin parayla prezervatif alsaydın keşke.
-?=)%+^/'
ağzının üstüne vurulası kızdır.
görüşmeye çağırılıpta gitmeyen kıza "sana çiçek almıştım ama gel onu al bari" denmesi üzerine söylenebilecek sözdür. sonuçları ağır laflara maruz kalmak olmuştur ve başlamadan biten bir milyonuncu ilişkinin sonuna gelinmiştir.
hep nazdır efendim. yemeyin böyle oyunlara gelmeyin yani. bana da zamanında 'ya ben özel günleri, o günlerde hediyeleşmeyi falan sevmem.' dedilerdi, sonra o günlerde hediye filan almayınca trip yiyordum. gençlik var o zaman serde.
sizi düşündüğündendir be. iki güne solacak, yerinde daha güzel duran o çiçeklere dünyanın parasını vermenizi istemiyordur.
Başkasından gelse iyi olurdu demek istiyodur.
güncel Önemli Başlıklar