bugün

son zamanlarda gözlemlediğim şey. sen yıllar önce göçerken, sığınırken sıkıntı yoktu dimi? babanın toprağı mı değil. beyaz tenli renkli gözleri kızların yüzünden mi üstün göreceğiz seni? ka havle ya kılım bu çakma milliyetçilere.
bir ortak özellikleri de hoşlarına gitmeyen bir şey duyduklarında karşı tarafı milliyetçi olmamakla suçlamalarıdır. hiç bir yerden göçmedim çok şükür türk oğlu türküm ama bu abilerin bu durumları komik geliyor abicim. osmanlıya kadar gitmemize de gerek yok malum yakın tarihte göçen arkadaşlar da çoktur ki bence onda da sıkıntı yok da bu tiplerin sığınmacılara burun kıvırması komik arkadaşım. neyse en azından şimdi gelenlerin müslümanlıkları sadece nüfus cüzdanından ibaret değil. anlarsan.
doğru tespittir. büyük mübadele de ki anlaşmada türkiyedeki rumlar ve yunanistandaki müslümanlar olarak geçer konu. yunanistandaki türkler demez. ve ne yazık gelenlerin çoğu müslüman olmuş bulgarlar, rumlar, arnavutlar ve çingenelerdir. eksileneceğimi bile bile yazdım ama gerçek bu. inanmazsanız duygusal davranmayıp araştırma yapabilirsiniz.
memlekette ne kadar çok boş ve cahil insan var arkadaş o laf attığın balkan göçmenleri öz be öz türktür ve osmanlı vaktiyle oraları fethettiğinde iskan politikası olarak anadolu'dan türkleri oraya götürmüş ve yerleştirmiştir , dili farklı , ırkı farklı elin arabı ile onları nasıl bir tutarsın .
yaşadığı ülkeyi kuran liderin de Balkanlarda Selanik diye bir şehirde doğmuş olduğunu unutan ve boş yere başlık açıp boş boş konuşan birinin başlığına yorum yazıyorum şimdi.
sinir bozucu durumdur. ulan sizin surilerden ne farkınız var sizde zamanında bizim sırtımızdan geçindiniz hala da geçiniyorsunuz..
en çok malı o yiycek abisi salsana.
güncel Önemli Başlıklar