bugün

küçüklüğümde bende çıkıp ağzıma sıçmışlığı vardır.
Her gorenin tukurmesine neden olacak olay.
şu an küçük olan ve yavaş yavaş ağrı yapan şey. göz kapağında çıkması feci birşeymiş.
Henüz tam olarak oluşmamışken, yani henüz sadece kızarıklık ve şişkinlik varken acil olarak kremini alıp surerseniz yok olur.
Geç kalınmışsa "şalazyon"a bile bağlayabilir ve bu durumda da ameliyat tek çözüm.
Ilk ciktiginda ılık suyla acısı hafifletilebilecek durumdur. Kuru kalmamasina dikkat etmek gerekir.
bir diş sarmısak alınıp sürüldüğünde iyi gelir. * *
Götte çıkmasındansa daha iyi olandır.
anlatım bozukluğudur, arpacık sadece gözde çıkar çünkü.
çok gözde bir arpacıktır. miniciktir kendileri başlarda, daha sonra büyür gelişir ve veda ederler.
halk arasında, haber alınacağına yorulan hastalık.
An itibari ile gözümde 2 tane kucucuk bulunan ve sızlayan yara.daha buyuyecek bide.en son 6.sinifta cikmisti 2 ay da zar zor gecmisti hey gidi be.
nazara gelindiğini gösteren parçacıktır.
Bir diş sarımsağı ortadan oraya iki gün uyguladıktan sonra eski gibi olacaktır.

Edit: çok kötü durur ve acI verir.
Sicak suda pamugu islatip 10-15 sn tutularak iyilesme sureci kisaltilan olay.
Bugün uyandığımda başıma gelen vahim olay. Nasil bir gözde yanma batışma arkadaş.
başka bir yerde çıksa ismine arpacık denmezdi. götte çıkan arpacık yoktur mesela.

stafine krem 3x1 ile kolayca çözebilirsiniz.
Sıkıntılı bir durumdur, hem acır hemde gözün sulanır. Allah acil şifa versin denmelidir.
onun ben ta amuğa koyayım dedirten olaydır. ya cıktı cıkacak sağ gözümde baya da acıyor. annemin eve gelmesini bekliyorum ki gelsin 40 defa vursun o zaman geciyor. ben beceremiyorum o olayı.
(bkz: lanet olsun)
Nazar var nazar. iyi aksamlar.