bugün

gözün kalıtımsal nedenlerden dolayı sahip olduğu renk. nüfus cüzdanında yer almayan bilgi türü. renklisi pek bir makbüldür.
(bkz: yeşil)
(bkz: kahverengi)
(bkz: ela)
(bkz: mavi)
(bkz: siyah)
(bkz: gri)
(bkz: ten rengi)
(bkz: ses rengi)
mavi olanlarından nazar deger.
genellikle her bulmacada çıkan sorudur ve her seferinde cevabı eladır.
bulmacalarda karşılığı ela olan hede. sanki tek göz rengi ela mına koyim. bunun yeşili var mavisi var cart var curt var.
benim tercihim yeşildir tek geçerim. hatta ileride ben de bir ateş böcüğü ercan olup bulmacalar yapıp o göz renginde devrim de yaratacağımdır. *
Psikolojide 'Ne ekersen onu biçersin' diye özetlenebilecek ünlü bir deney var.
ABD'de bir ilkokul. Öğretmen sınıfa girer. 'Çocuklar' der, 'Okuduğum son araştırmaya göre mavi gözlü çocuklar zeki, kahverengi gözlüler ise ağır öğreniyormuş.' (Bilim adına insanları kobay olarak kullanmanın neden olabileceği zararlar ve kimi bilim adamlarının ahlaki sorumsuzluğu yukarıdaki satırları okuyunca sizin de hemen aklınızdan geçmiştir.) Devam edelim.
Öğretmenin konuşmasını takip eden günlerde okulda çocukların sınandığı konu ne olursa olsun, mavi gözlüler kahverengi gözlülerden yüksek puan alırlar. Bir hafta geçer. Öğretmen, 'Çocuklar,' der, 'Sizden özür dilerim. Sonuçları yanlış açıklamışım. Doğrusu kahverengi gözlülerin zeki, mavi gözlülerin ağır öğrenenler olduğuymuş.' Tahmin edebileceğiniz gibi
ikinci açıklamayı izleyen günlerde de kahverengi gözlüler okulda daha başarılı olur.
Yukardaki deney beklenenleri gerçekleştirmeye eğilimimizle birlikte kendimizle ilgili belleğimizin ne kadar kısa vadeli olduğuna, bir gün bir şeye inanırken ertesi gün tam tersine inanabileceğimize de işaret ediyor.*
mavisi yeşili, elası kahverengisi hepsi vardır ama simsiyah olanı yoktur.

ne olursa olsun aramaya devam. * *
eğer kahverengi ise beş para etmeyen renktir.
en güzeli yesil olandır. hele de bal rengi kenarları varsa.
ela rengi olursa daha bi güzel oluyor sanki, hani bazen de giydiğine göre değişeninden. örneğin mavi giyiyorum mavimsi yeşil oluyor. yeşil giyiyorum yemyeşil oluyor. gözüm diye söylemiyorum çok pistir yani.uffff.baktı mı yakar yani. * * * *
maviyse ve kenarları yeşilse fevkaladenin fevkindedir.
kahverengi ise hiçbir özelliği olmayandır.* mavi ve ela olanı makbuldür.
yemyeşil evet.
Renk farketmez bakış önemli.
king boy kahverengi.
tarışmasız yeşil renk diyorum.
Mavi+ yesil in cocuklariyim. Maaile sarisin renkli gozlu^^
(img:#1281345)
birinin ne olduğu hakkında bir türlü bir şey söyleyemediğim nitelik.

rica etsem; biri bana bu rengin ne olduğunu söyleyebilir mi?

görsel

görsel

https://i0.wallpaperscraf...te_eyes_92384_200x300.jpg
27 nolu entry sine cevap beklenilen başlık.
bilen birisi kırmızılandıramaz mı?
mavi mi denir, ela mı, yeşil mi, ortaya karışık mı, ne lan bu renk?
cidden lazım. yardım pls.

edit: kırmızılandım. elaymış.
resimdeki kadın da katie holmes merak edenler için.
evet iyi seyirler.
27. nolu entry'nin cevabının ela olduğu bir kişilik özelliği.
Heryerde aynı olan güzel bir renktir.
Su reynli nickli olan sosyal medya seysinin şarkısından sonra zikretmeye utandığım renktir.
ela olanı kanımca en güzel olanıdır.
öpsem yeşil gözlerinden , dudağımda bir orman filizlenir.