bugün

istifanın şimdiki adı olmuş.

Sağlık sorunları(!) Nedeniyle istifa eden damat bakana reisin cevabı. her gün türk lirası hızla değer kaybederken "ekonomi rayına girdi, tüketici güven endeksi yükseldi, büyüme yolunda emin adımlarla gidiyoruz, Türkiye hiç olmadığı kadar iyi konumda..." gibi sayısız açıklama ile millet aklıyla alay etmek yetmezmiş gibi ekonomiyi batırdığı için değil sağlık sorunu yüzünden görevden istifa eden bir bakan. Bir emekli açıklaması gibi ailesine zaman ayıracakmış. ben de yarından tezi yok istifa edip aileme zaman ayıracağım. Var mı çalışmadan geçinebilecek aranızda? Kimse türk halkını, türk aklını hafife alamaz.
af dilemek için , ilk önce suç olmalı sonra cezası olur,
berat bey af dilemiş ya;
suçu neydi ?
cezası neydi ?
Damat gitti istifası kabul edildi. Dolar düştü. Arkasından da insanlar seviniyor.
"sen kovmuyorsun ben istifa ediyorum" şeyinin kibarcasıdır. şaka gibi yemin ediyorum..

bak ben bir akp seçmeni olsam ( ki çok şükür değilim ) en basitinden "ağam bizimle eyleniy" derdim en azından. yahu adamın yaptığı her açıklama en başta akp seçmenini "ufo gören masum köylü" gibi gördüğünün bire bir kanıtı idi. ne dersem diyeyim alkışlayacaklar nasıl olsa o yüzden yasla gitsin havasında idi her konuşması.. millet pazara çıkıyor ama eve eli boş dönüyor. et yediremiyorlar çocuklarına paso karbonhidrat dayayıp yapay bir tokluk hissi yaşatıyorlar ailelerine. sonucu da obez çocuklar zaten. kiralarını ödeyemiyorlar. daha ayın 15 i gelmeden maaşlar bitiyor. her 5 kişiden 4 ünün bankalara kredi veya kredi kartı borcu var hemde ödeyemeyecekleri seviyede. dolar ve euronun hali ortada. üreten bir ülke iken her şeyi dışarıdan alan bir ülke haline gelmişiz. ekonomi tepe taklak gidiyor enflasyon patlamış paramızın değeri azaldıkça azalmış..

ama bakan bey her konuşmasında öyle bir anlatıyor(du) ki zannedersin bu yukarıda saydığım her şey masal ürünü. gerçekte amerikan vatandaşı gibi alman vatandaşı gibi bolluk içerisinde yaşıyoruz. asgari ücret "2300" lira değilde 2300 euro. velhasılı "görevden af talebinde" bulunmasa kuvvetle muhtemel zaten yarın görevden el çektirilecekti. cumhurbaşkanı kayın babası ve belli ki damadına çok güveniyor. erdoğan ailesinin tüm mal varlığı berat bey tarafından yönetiliyor deniliyor düşün. ama artık kayın babası bile kaldıramıyordu bu olumsuzlukları. 2023 e çok bir şey kalmadı malum. durum böyle devam ederse emin olun ki erdoğan yüzde 30 ları zor görür o seçimde..
Ben de bugün patronuma görevden af talebinde bulundum. Ne diyon lan değişik, Git işinin başına, dedi.
instagramdan facebooktan falan yapılabilecek durumdur.

Devlet terbiyesi ve ciddiyeti hiçe sayılır.

Normal işçi böyle birşey yapsa habersiz iş bırakmaktan, içeride kalan maaşında kesinti yapılır.