bugün

Acaba neden yaşıyorlar sorusunu aklıma getiren konu başlığı. Gerçekten yaşadıkları ülkenin ve dünyanın ne durumda olduğunu, nelerle uğraştığını, neleri sorguladığını, neleri yıkıp neleri getirdiğini bilmeyen ve bilmek de istemeyen gençliği anlayamıyorum. Hepsinin genel cevabı 'bana çok sıkıcı geliyor'. Peki siz sıkılmayın , hiç kafanızı yormayın, sesinizi çıkarmayın olan bitene, birileri sürüklesin sizi, siz eğlenmenize bakın. Fani dünya ne gerek var beynimizi bu tür konularla yormaya? Siz, sizi oyalayan boyalarla renklenin, dünya siyaha döndüğünde fark edeceksiniz.
+yaşar büyükanıtı tanıyor musunuz?
-hayır. zaten ona oy vermeyeceğim.
+yaşar büyükanıta oy vermeyeceksiniz öyle mi?

bilinçli bir "apolitikleştirme" stratejisinin ürünüdür.
8o kusagi sonrasi.
kafasını gereksiz düşüncelere boğmayan, ileride yaşayacağı hezayanlardan önce geçireceği son güzel günlerin keyfini çıkaran insan evladıdır.

gündemi takmayan gençlere her zaman imrenmişimdir. biz zamanında taktık da ne oldu ? bize madalya mı verdiler ? en güzel günlerimiz heba oldu gitti.

kim on sene önce düşündüğünü şimdi kim düşünüyor ? cevap: hiç kimse.
gundemi aslinda takip eden (bkz: facebook) daha fazlasina kafa yormayan genclik.
muhtemelen vaktinin coğunu facebook youtube de geçiren, okuduğu kitaplar cin ali * serisiyle sınırlı olan gençlik türüdür.

+mamut * ne var ne yok? ne olcak bu filistinin hali.
-ne olmuş filistine
+görmüyormusun la o kadar yardim kampanyasi var.
-bişey olmaz onlara, o kadar pramitleri satsinlar. * *
+oda doğru.. *

buda * ital bir örnek;
+sizin orasi su seviyesinin altinda bir ülkeymiş aslı varmi onun?
-bilmem ama sular altinda kalacakmiş öyle diyorlar.
+hımm. su seviyesinin altinda olduğundan olabilirmi ?
-olabilir..
gündem kavramını politik, magazin vb. olayları takip etme işi olarak bilen kişilerin kullandığı yanlış tanımlanmış gençliktir. zira gündem yaşanan günlük olaylardır. herkesin bir gündemi vardır. ülkenin gündemi ise kişiler için zaruri bir takip etme ihtiyacı olmaksızın ve bir ilgi alanı olacak şekilde aşılanmadan; serbest bir seyir ve baskısız bir sunum gibi olmalıdır. tabii ki yaşar büyükanıt'ı tanımayan, o'nun çağdaşı türk gençlerini savunmuyorum, lakin kişinin düşünce açısından serbestliğini esas ve ahlakını öncelik alarak bu tür bir bilgiyi zorunlu kılmak asla söylenmemeli; pekâlâ, ahlaklı bir insanı, pek çok gündem delisine yeğlerim.
gündemden habersiz kalmayı maharet sayan gençliktir ,yazıktır.

-abi bizimkiler söyledi kriz mi ne varmış.
+kriz mi o ne lan?
-bilmem ki ,neyse takılmaya bakalım.
(tıs tıs dum dum tak tak güm güm)
bu basliga beni tanidilar kac esprisinin cok iyi gitmeyecegini goremeyen gencliktir sanirim.