bugün

coktan beridir elestirel yaklasımlara kodum mu oturturum mantalitesinin egemen oldugu üc tarafi denizlerle cevrili yedi iklimin hüküm sürdüğü türkiye cumhuriyeti isimli orta büyüklükte bir galaksinin orta büyüklükte gezegeninin orta büyüklükteki ülkesinde zemberekler bosanmaktadir.

germe strajedisinden baska bir şey bilmeyen ve daha fazlasini ise caplari yetmeyecek siyasi denilen ibişler mi dersiniz, bürokratik mnahfeller mi dersiniz ama bendenize göre güliverin cüceleri olan kişiler el birliği ile kendi menfaatleri için sağ duyuyu bir kenara siktir ederek mankafaliği bayrak edindikleri için ülkecek patinaj cekmekteyiz.

birbirimizin gözünü oymak için en ufak bir kivilcimdan yanginlar yaratmakta üzerimize yoktur. zaten biz yaratmasak bile makam ve mevki sahibi olan ibişin önde bayrak sallayani olan ve ibişlikten nemalananlar zaten osuruktan sebebiyetler yaratarak kıvılcımlarin üzerine benzin dökerek harlarlar. eh cağı ıskalamk gibi bir bedelde ödenir ama olsun varsin canim, kim takar yalova kaymakamini?

ismet paşa vakti zamanında a'dan z'ye her işimiz bozuktur demişti. durum artik a'dan z'ye mertebesinden cikmiş sayilari bile bozuldu.

bütün vatandaslarinin zorla ruh hastasi oldugu ve edildiği bu diyarda artik kaos hüküm sürmektedir.

eğitim sart diyecem ama aklın bilimin ve sağduyunun siktir edildiği onun yerine develiğin tahvil ettiği pek işe yarar eğitim ve ögretim sistemimiz insanin olan aklını fikrini de bombok etmektedir.

sonuc olarak en güzeli koşa koşa en yakında aktara gidip kına alalim ve sonra donumuzu indirip sürelim. deve ettiğimiz pireler bizi boğmadan önce kurbanlık koyun olalim bari.

sözün özü; o kadar gerildik ki yanimizda ajda pekkan tavuk gögsü gibi kaldi vesselam.

bana faydasi olmayan devr-i devranin izet-i ikramini sikeyim
yansin ibneler alayı su tutan itfaiyenin hortumunu sikeyim
akdeniz üniversitesinde silahlı çatışmalar başladığı için sevgili siyasiler ( laiki, şeriatçısı, muhafazakarı, cumhuriyetçisi, liberali, demokratı, ülkücüsü, özgürlükçüsü, kürtçüsü tümü birden ayrım yapmadan ) emelinize ulaşıyorsun buyrun mısır çarşısından geldi kınalar.
(bkz: ykz kına)
(bkz: şimdi karşıya geçebilirsiniz)
götlerine yakmak üzere kınalarını hazır bulunduranların heyecanla bekledikleri onay cümlesidir.

bana faydasi olmayan devr-i devranin izet-i ikramini sikeyim
yansin ibneler alayı su tutan itfaiyenin hortumunu sikeyim

Sevgili Mülayim kardeşimizin başlık altında belirttiği bu güzide iki dize aslında işin özüdür, tespitlerin şahıdır. Herkesçe ezberlenip huşu içinde tekrar edilmelidir.

Ülkenin ve toplumun gerim gerim gerilmesinde siyasi ibişlerin payı elbette çok büyüktür.

insan taklidi yapmaya çalışan bazı terliksi hayvanlar iktidar ve servet hırsının esiri olduklarından, bu dünya sultan süleyman'a bile kalmadı deyişini hiçbir zaman duymadıklarından, birilerinin canı ve kanı üzerinden, ülkeyi satmak pahasına, ne idüğü belirsiz tapınakçı zihniyetin güdümü ve gazıyla türlü ali cengiz oyunu ile menfaatlerinin peşinden koşmaktadırlar.

Türk topraklarının konum itibariyle çok stratejik bir noktada bulunması ve bu topraklar üzerinde yaşayan insanların tepesi attığında yapabileceklerinin bilinmesi sebebiyle, bu topraklar ve özellikle de tüm dinlerin çıkış noktası olan ortadoğu üzerinde maddi ve manevi emelleri olan küresel ibişler, burada yaşayan insanların sıkıntılarını, fakirliğini ve cehaletini son derece iyi kullanarak, ellerini ateşe sokmadan, bizi bize kırdırmaya çalışmaktadırlar.

Cumhuriyet tarihi boyunca yaşanan siyasi kavgalar, kardeş kavgaları, istikrarsızlıklar, darbeler, cuntalar, işkenceler, sefalet, ve her türlü düzensizlik, iç kuruş para ve koltuk için ruhunu satabilecek kadar kişiliksiz ve şuurunu kaybetmiş dürrükleri gayet güzel kullanan bu küresel ibişlerin eseridir.

Ancak;

Asıl suçlu, eve giren hırsız değil, evini hırsıza karşı korumak için hiçbir tedbiri almayan, alamayan, üstelik de hırsızı en iyi şekilde ağırlama pişkinliğini gösterenlerdir.

Yani türk halkıdır.

Türk halkı, şuursuzluğun, bilinçsizliğin, aymazlığın, cehaletin, basitliğin ve pişkinliğin doruklarında dolaşmaktan bir türlü eğilip de ne olup bittiğine bakamamıştır.

Düşünce yapısı ile yukarıda andığımız ibişlerin ekmeğine yağ sürmüş, yolunu açık etmiştir.

Hırsıza izzet-i ikramda bulunmuş, onu en iyi şekilde ağırlamıştır.

Artık ok yaydan çıktığı için, şu dakikadan sonra bir şeyler yapmaya çalışmak, şuursuz ve tembel öğrencinin ders yılının bitmesine üç gün kala harıl harıl ders çalışmasına benzer.

Hakem uzatmaları oynatmaktadır.

Zaten tüm oyuncular da, hakem bitiş düdüğünü çalsa da soyunma odasına gitsek diye düşünmektedir.
+ aşkım kına yaktım. sür sıcak sıcak.
- bana faydasi olmayan devr-i devranin izet-i ikramini s*keyim.
+ anam zargana oldu.
fenerbahce'nin chelsea'ye elenmesi durumunda daha da degerlenecegini dusundugum soz obegi.
ulkeyi karistirmak isteyenlere verilebilecek en guzel cevaptir. (bkz: pkk), (bkz: abdurrahman yalcinkaya)
ülkeyi karıştıranın abdurrahman yalcinkaya olduğunu düşünen "geniş" spektrumlu kişilere de söylenir.