bugün

J. R. Tolkien’in dünyaca ünlü klasiği Yüzüklerin Efendisi eserindeki karakterlerinden Gollum ile Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yeme, şaşma ve hayret” hallerinin yan yana konulduğu fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştığı için Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Aydınlı doktor Bilgin Çiftçi'nin davasına bakan mahkeme, Gollum'un kötü karakter olup olmadığının elirlenmesi için bilirkişi atanmasına karar verdi.

haberin devamı : http://t24.com.tr/haber/e...p;utm_content=sharebutton
Bu davada Gollumun avukatı olabilecek kimse var mı? Yoksa ben olurum çünkü. Akıl sağlığı yerinde olmayan, çoklu kişilik bozukluğu olan Gollumun ne kötü ne de iyi olamayacağını savunuyorum. Kişiliklerinden birisi toplumun ahlak değerleriyle örtüşürken diğer kişiliği aşık olduğu yüzük uğruna hiç bir ahlak ilkesini ciddiye almaz. Bu kişiliklerin savaşıdır gollum.
Aşık olduğu yüzük uğruna hüküm dağının alevlerine düşmüş buna rağmen mutlu ölmüştür gollum. Bir çoğunuzdan daha sevgi dolu daha iyidir. Bir çoğunuzdan daha nefret dolu daha kötüdür. Ama biz mükemmel insanlar gibi saf iyi değildir veya saf kötü değildir.
Gollum orta dünyanın en bahtsız ve en mutlu sonu olan canlısıdır.
(bkz: vatandaşı olmasan aslında eğlenceli ülke)
Ya abi nasıl ülkede yaşıyoruz amk.
zaytung haberi gibi görünmesine karşın gerçek olan haberdir. bilirkişiler (gandalf falan sanırım) gollum'un iyi mi kötü mü olduğunu inceleyeceklermiş. Bence o bir sosyopat. *
Mordor'a kayyum atanması ile sonuçlanacak eylemdir.
(bkz: ülkenin çığrından çıkması)
gollum iyi de, yüzük kötü.
Kemalistlerin, m. kemal in yasayla korunup, ona karşı basit bir eleştirinin bile suç sayıldığını bilmemeleri ile ilgili haber.

Bu konudaki yorumları nedir? " O ayrı, o ayrı" değilmi? Bu yasayı görmeden sayın cumhurbaşkanımızı diktatörlük le, eleştiri kaldıramamakla suçlayanların seslerinin tınlanmadığı seviyeye doğru yükseliyoruz çok şükür.
"stupid, fat hobbit." -Gollum.

"israil dölü." -Recep Tayyip Erdoğan.

ikisi de bana biraz ırkçı geldi.
peter jackson'dan da açıklama gelmiş dava ile ilgili:

http://www.thewhitetree.o...in-gundemi-gollum-davasi/