bugün

intermittent Fasting ile yapılıyorsa bir insanın sigarayı bırakmakla beraber kendine yapacağı en güzel şey.
Gluten intoleransı yahut enteropatisi(çölyak hastalığı) olmayan bireylerde bu tip bir beslenme çeşidi tamamı ile saçmalıktan ibaret.

Bu glutensiz yemek modası hollywood ve dolayısıyla amerika aracılığı ile dünyaya pompalanır oldu. Ancak sağlıklı bir insana hiçbir faydası yok. Ayrıca içinde gluten olmadan da fazlası ile zararlı bulunan besinler daha yaygın. Bunların başında mısır özü ve pirinç bazlı ürünler geliyor. Lâkin yine de tamamı ile glutensiz bir yaşama geçecekseniz, bunun yararlı bir aktivite olduğunu unutun. Sadece basit bir yiyecek tercihi yapmış olacaksınız, hepsi bu.

Gluten içeren gıdaların arasında göz gezdirdiğimiz vakit, bunların genel hatları ile "sağlıklı" beslenme diyetlerinde de olmadığını hemen anlarsınız. Özel çaba uygulamadan sadece kendinize ve yediklerinize dikkat ederek de ziyadesi ile dinc ve zinde kalabilirsiniz. Zaten bu belirtileri glutensiz yasama yormak yerine normalde de zararlı olan gıdalardan uzak durmaya bağlamak daha mantıklı. Fit görünmenin sebebi de bundan dolayı, evet fazla karbonhidrat kullanımını kıstıkları için o haldeler. Gluten yemedikleri için değil.

Kendinizi kandırmayın. Bu diyet ile birlikte gelen Kanıtlanmış hicbir veri bulunmamakta. Birkaç adet önde gelen üniversitenin yaptığı çalışmalarda 'gluten free' deneylerinin anlamlı bir veri vermediği ortaya çıktı.
Bu arada, size gluten intoleransı teşhisi koyulduysa bile bu duruma şüpheli yaklaşın. Zira her önüne gelen allerjik reaksiyonda bu tanı öne atılır oldu. Belirtiler sonrası Daha spesifik testlere ihtiyaç var.
Direk basit karbonhidratsiz beslenerek sorunu cozebilirsiniz. Gerci turkiye de protein de pahali ki.. mesela wasanin urettigi fibrenin 2 tanesi 1 ekmek yerine gecen krakerler var. onun paketi indirimde 8 tl ye dusuyor. glutensiz olan var bir de 35 tl ve indirime falan girmiyor. Glutensiz ve laktozsuz beslenmek zor eger bir intoleransiniz yoksa.
Annemdir. Gluten intoleransı nedeniyle yaklaşık 5 yıldır gluten içeren gıdalar yiyemiyor. Arada elbette kaçamak yapıyor ama sindirim sistemi hemen error veriyor.

Her şeyin içinde gluten olması bir yana büyük problemlerden birisi de ekmek seven kişiler için istediğin tadda ve formatta ekmek yiyememek sanırım. Glutensiz un yapısı nedeniyle bildiğimiz yumuşaklıkta lavaş, somun ya da örneğin öyle ikiye katlanacak şekilde ekmek yapılamıyor. Yumurtaya ekmek banayım, yemeğin dibini sıyırayım olayı yok yani.

Sağlık problemi dışında öyle beslenenlere de saygı duyuyorum ama fikrimce çok doğru bir hareket değil. Kişilerin beslenme biçimlerini kökten değiştirmeleri yerine azaltmaları hem kilo kontrolü hem de sağlıklı yaşam için daha doğru olabilir.

Sonuçta şapkadan tavşan çıkarmanın da alemi yok.
Glutensiz ve şekersiz 3.günümdeyim. Güzel gidiyor fakat kalori hesabı da yapıyorum bu süreçte ve o kadar az ve hafif şeyler yememe rağmen o kalori uçuyor ya deli oluyorumsjdj.
Kuru meyveye sardım şekeri bırakınca işte o batak kalori açısından çok fena.
Neyse bazen böyle detokslar sağlık açısından iyi oluyor. 1 aylık bir detoks bu. Bakalım kaç kilo vereceğim. Editlerim arkdşlr.
Çok iyi ve hafif hissettiriyor. Gömülü diş operasyonundan sonra bir şey yiyemedim. birkaç gündür bir şeyler yemeye başladım. çenemi açamıyorum çay kaşığı ile yiyorum bari yediğim rahatsızlık vermesin dedim. Karabuğday, siyah pirinç, kinoa, fırın sebze, tavuk vs vs. sabah daha rahat uyanıyorum akşam da rahat uyuyorum. Acıkmıyorum. Şimdi gidip karabuğday unundan poğaça yapacağım.