1. 1.
  intermittent Fasting ile yapılıyorsa bir insanın sigarayı bırakmakla beraber kendine yapacağı en güzel şey.
  ... weltgeist
 2. 2.
  Ne zaman böyle beslenmeye başlasam karın şişkinliği şikayetim hızla sonlanıyor, cildim güzelleşiyor, kısa süre içinde çok kilo vermiş gibi görünüyor ve sürekli devam eden halsizlikten kurtulup hayatımı koşarak yaşamaya başlıyorum. Üstüne çok daha sosyal bir dana haline geliyorum. Daha mutlu biri oluyorum. Yerlerde yuvarlanıyorum kahkaha atarken.

  Buna rağmen gluten alerjisinden şüpheleniyor muyum? Hayır. Belki ayın sadece tek günü 1 dakika şüphe duyuyorum ama devamı gelmiyor. işime gelmiyor.

  Bir şekilde glutensiz beslenme bana son derece sağlıklı geliyor. Tek sorun pahalı ve uygulamasının zor olması. insanlar sevdiklerini bile ekmek banarak yiyor, bu yüzden zor her şey.

  Ediş: burada başlamayı düşünen biri vardı aslında. Başla bence. 5 gün sonra her yerine ekmek ve kek sürmeye başlarsın dayanamayıp.
  3 -1 ... parmak maymun civcivi
 3. 3.
  Zordur. Bir kere makarna bile yapmak isteseniz 1 paketi 13-15 lira. Ekmeğinizi kendiniz yapmak durumunda kalırsınız ve sürekli yanınızda yiyecek taşımak zorunda olursunuz. Dışardan yemek yiyemezsiniz.
  Glüten alerjisi olanın işi çok zor. Ama hepsi de inanılmaz fit namıssızların.
  1 -1 ... domestik ev hanimi
 4. 4.
  Gluten intoleransı yahut enteropatisi(çölyak hastalığı) olmayan bireylerde bu tip bir beslenme çeşidi tamamı ile saçmalıktan ibaret.

  Bu glutensiz yemek modası hollywood ve dolayısıyla amerika aracılığı ile dünyaya pompalanır oldu. Ancak sağlıklı bir insana hiçbir faydası yok. Ayrıca içinde gluten olmadan da fazlası ile zararlı bulunan besinler daha yaygın. Bunların başında mısır özü ve pirinç bazlı ürünler geliyor. Lâkin yine de tamamı ile glutensiz bir yaşama geçecekseniz, bunun yararlı bir aktivite olduğunu unutun. Sadece basit bir yiyecek tercihi yapmış olacaksınız, hepsi bu.

  Gluten içeren gıdaların arasında göz gezdirdiğimiz vakit, bunların genel hatları ile "sağlıklı" beslenme diyetlerinde de olmadığını hemen anlarsınız. Özel çaba uygulamadan sadece kendinize ve yediklerinize dikkat ederek de ziyadesi ile dinc ve zinde kalabilirsiniz. Zaten bu belirtileri glutensiz yasama yormak yerine normalde de zararlı olan gıdalardan uzak durmaya bağlamak daha mantıklı. Fit görünmenin sebebi de bundan dolayı, evet fazla karbonhidrat kullanımını kıstıkları için o haldeler. Gluten yemedikleri için değil.

  Kendinizi kandırmayın. Bu diyet ile birlikte gelen Kanıtlanmış hicbir veri bulunmamakta. Birkaç adet önde gelen üniversitenin yaptığı çalışmalarda 'gluten free' deneylerinin anlamlı bir veri vermediği ortaya çıktı.
  Bu arada, size gluten intoleransı teşhisi koyulduysa bile bu duruma şüpheli yaklaşın. Zira her önüne gelen allerjik reaksiyonda bu tanı öne atılır oldu. Belirtiler sonrası Daha spesifik testlere ihtiyaç var.
  1 -1 ... odysseus
 5. 5.
  Direk basit karbonhidratsiz beslenerek sorunu cozebilirsiniz. Gerci turkiye de protein de pahali ki.. mesela wasanin urettigi fibrenin 2 tanesi 1 ekmek yerine gecen krakerler var. onun paketi indirimde 8 tl ye dusuyor. glutensiz olan var bir de 35 tl ve indirime falan girmiyor. Glutensiz ve laktozsuz beslenmek zor eger bir intoleransiniz yoksa.
  1 ... zero two
 6. 6.
  Annemdir. Gluten intoleransı nedeniyle yaklaşık 5 yıldır gluten içeren gıdalar yiyemiyor. Arada elbette kaçamak yapıyor ama sindirim sistemi hemen error veriyor.

  Her şeyin içinde gluten olması bir yana büyük problemlerden birisi de ekmek seven kişiler için istediğin tadda ve formatta ekmek yiyememek sanırım. Glutensiz un yapısı nedeniyle bildiğimiz yumuşaklıkta lavaş, somun ya da örneğin öyle ikiye katlanacak şekilde ekmek yapılamıyor. Yumurtaya ekmek banayım, yemeğin dibini sıyırayım olayı yok yani.

  Sağlık problemi dışında öyle beslenenlere de saygı duyuyorum ama fikrimce çok doğru bir hareket değil. Kişilerin beslenme biçimlerini kökten değiştirmeleri yerine azaltmaları hem kilo kontrolü hem de sağlıklı yaşam için daha doğru olabilir.

  Sonuçta şapkadan tavşan çıkarmanın da alemi yok.
  ... banban