bugün

kişi veya kişilerin bilgisi ve izni olmaksızın, aralarında yapmış oldukları konuşmaların ses kaydının alınmasıdır. Bu kayıtlar genelde tehdit ve şantaj türü olaylarda kullanıldığı bilinmektedir.

Malumunuzdur ki son günlerde youtube sık sık kapanır oldu. Bu kapanamaların sebebi üst seviyedeki bazı kişilere ait olduğu söylenen gizli ses kayıtlarının youtube ye sızmasıyla doruk noktaya vardı. Bende bu youtube ne cenabet sitedir önüne gelen kapatıyor diyordum. Meğer olayın aslı başkaymışta haberimiz yokmuş.

--spoiler--
http://www.superpoligon.com/haber/1359
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=662993
--spoiler--

Youtubede yayınlanan gizli ses kayıtlarına neler var;

--spoiler--
Eski YÖK Başkanı Erdoğan Teziç: Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Abdullah Gül'e yapılacak suikast ima ediliyor, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'e yönelik hakaretler yer alıyordu. Teziç, 27 Nisan Genelkurmay bildirisinden sonra rahat bir nefes alıp 'oooh' diyerek yattığını söylüyordu.

Genelkurmay Başkanlığı Elektronik Sistemler Komutanı Tuğgeneral Münir Erten: TSK'nın ileri sürüldüğü kadar çok PKK'lı terörist öldüremediğini söylüyor. Konuşmada "Sadece programı önce istihbarat başkanıma arkasından ikinci başkana arz ettim. ikinci başkan ben de geleceğim dedi..." ifadeleri yer alıyordu.

Cumhuriyet Savcısı Salim Demirci: Başbakana ağır küfürler eden Savcı Demirci., DHKP/C'liler için 'bizim çocuklar' ifadesini kullanıyor. Demirci, Kürt meselesi hakkında sert tedbirler önererek, Diyarbakır'a askerî müdahale istiyor. Askerin bu şehri dışarıdan izlediğini söyleyen savcı Demirci, "Şimdi asker o kadar hoşuma gidiyor ki..." diyor.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Eğitim ve Öğretim Komutanı Tümamiral Kadir Sağdıç: Maalesef ordunun her 20-25 yılda bir siyasilerin elinde yozlaşan sistemi tekrar rayına oturtmak uğruna müdahalesiyle oluştu bunlar. inşallah bir daha o noktalara gelinmez. Ama Demokles'in kılıcı gibi perde arkasında bu iç güvenlik ve iç istikrara dayalı misyonumuz, bence devam ediyor.
--spoiler--
Suçtur.