bugün

italya bisiklet turudur. ilk olarak 1909 yılında organize edilmiştir. tour de france ve vuelta ile birlikte grands tours denen üçlemeyi oluşturur. genelde mayıs ayında yapılır ve genel klasman biricisi pembe mayoyu giymeye hak kazanır. 2008 şampiyonu alberto contador'dur
giro d'itali 2009 yarın venedik özel etabı ile başlayacaktır. 21 etap sürecek olan italya turu bu sene en iyilerinden olacaği iddia ediliyor. lance armstrong unda katılacağı yarış eurosport dan canlı izlenebilecek.
2009 yarışında geçilen 3 etabın 2'sini Alessandro Petacchi kazanarak hem büyük bir sprinter olduğunu kanıtlamış hem de pembe mayo için büyük avantaj sağlamıştır. ayrıca bu sene koşulan 100. yarış şerefine klasik amblemindeki bisiklet, yanına 1 yazılarak 100 haline getirilmiştir. darısı bizim Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turumuzun başına.

görsel
19. etap sonunda denis menchov un liderliğini sürdürdüğü bisiklet turudur. ancak her dikkatli izleyen bisiklet sever kazananın danilo di luca olmasını ister sanıyorum. inanılmaz bir çekişme ve üstün mücadele sergiliyorlar ki insan izlerken inanılmaz zevk alıyor. gönül isterdi ki ilk 3 iddasında lance armstrong da olsaydı ancak büyük usta elinden gelenin en iyisini yapıyor ve zaman zaman bizi heyecanlandırıyor. ayrıca bugün geçilen avellino - napoli etabı inanılmaz güzelliklere sahne olmuştur. gönül ister ki o harikulade yolların o bisiklet sevdalısı insanların ülkemizde de olmasını. umarız bir gün biz de bu derece üst düzeyde bir tur düzenleriz ve ülkemizi en iyi şekilde dünyaya gösteririz.
denis menchov'un kazandığı ve pembe mayo'yu aldığı tur olmuştur. 100. yılına yaraşır şekilde çekişmeli geçmiş ve izleyenlere güzel dakikalar yaşatmıştır.
bu yıl 6 mayıs-29 mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan geleneksel italya bisiklet turu.

ilk etapla birlikte cuma günü saat 15.30'dan itibaren eurosport ekranlarından canlı olarak izleyebilirsiniz.

keyifli bir tur olması dileğimle, herkese iyi seyirler.

#fight for pink.
bugün ve yarın muhteşem ötesi etaplara sahne olması beklenen bisiklet büyük turlarından birisidir. pembe mayonun bir astanaya bir movistara bir etixxe gitmesi muhtemel. artık süperstarların bir atak yapmasını bekliyorum. nibali zorluyor ama takım arkadaşlarından fazla yardım alamıyor. movistar güçlü gözüküyor valvardeyi taşıyorlar.
nibali yürür gibime geliyor genel klasman birinciliğine. bana kalırsa valverde ve jungels en zorlu rakipleri. bakalım nasıl olacak.
bugün son dağlık etapla dananın kuyruğunun kopacağı büyük turdur. nibali mükemmel bir atak yaparak 19. etabı kazandı. esteban chavez büyük bir avantaj kaptı. kruijswijk çok şanssızdı 19. etapta inanılmaz büyük bir kaza yaptı. 50 km dağlık yollarda tek başına gitti ve 5 dakika zaman kaybetti. en büyük favori şu an nibali ve chavez. chavez atakları savunmaya çalışacak gibi bir strateji uygulayacak kanımca. nibali de lakabını köpekbalıklığını konuşturmaya çalışacak. müthiş sürprizlere ataklara gebe bir son etap bekliyorum. astana bu arada kaçış grubuna bir adamını göndermiş bu da nibalinin atak yapma olasılığını yüzde 99a çıkarıyor. dün scarponi ve bahtiyar nibaliye büyük yardım etti bugün de diğer arkadaşının yardımıyla etaba ve tur galibiyetine gidebilecek mi acaba?
2017'de 100. kez yapılacak büyük tur. birçoğuna göre en zevklisi giro'dur. 100. yılı olması sebebiyle 2017'de italya'da başlayıp italya'da sonlanacağını da ekleyelim.

tur hakkında detaylı bilgi için: http://www.spoura.com/italya-bisiklet-turu/