türkiye'nin 1980 öncesinde yaşadığı tecrübe nedeniyledir.
http://www.youtube.com/watch?v=E2AqH4Osp1Q
Papanın elini öpen islam alemi büyüğümüz ABD'de yaşıyor.
Çocuklarını ABD'de okutan başbakanımızın israil onur nişanı var.

Tam tarihini hatırlamıyorum ama Erbakan "Rockefeller isterse Tayyip kalır, istemezse düşer" demişti.
Tıpkı "Toplantıya katıldık benden çok etkilendiler diye sevindi ama, o kendi başarısı değildir, yanılıyor" dediği gibi.

Özetle, şaşırılmaması gereken durumdur.

Çünkü bir ülkenin başındaki adamın eylem sürecinde gerginliği tırmandırmasının, halkın bir kısmını "evdeki yüzde elli"yle tehdit etmesinin sebebi bir anlık öfke falan olamaz. Mısır, Libya, Suriye'de sevilen liderler zamanında kayığına bindikleri zümre tarafından sırası gelince indirildiler. "Ülkemizin jeopolitik konum açısından önemi" geyiği var ya, boynuzları bize girdi girecek.

O yüzden Blair House'da kalmak öyle fiyakalı birşey değil gençler.
kurulamamış cümle. şair burada ''gezi olaylarında dış mihrakların dahilinin farkında olunması'' demek istiyor galiba.
çok beyinsiz var çok.

bak benim gezi olaylarından kendi adıma çıkardığım tek sonuç bu.

çünkü hala dış mihrak, lobi...ayağıyla bir kabullenmeyiş sergileniyor. türlü ideolojilerden biraraya gelmiş çevreci, kentsel yaşamı korumaya çalışan, demokrasi talepleri olan, başbakanın yüksek kibrine karşı duran insanları görmezden gelip temcit pilavı gibi bazı lafları çevirenler var.

yok kardeşim dış mihrak yok.
dış mihrak yok.
mihrak yok.
yok. *
şimdi ben buraya neden çıktım sorusunu sormak gibidir.
tıpkı kahramanmaraş katliamı'nda, sivas katliamı'nda, çorum katliamı'nda olan şeyin, gezi parkı olaylarında da olması durumudur.

lan daha çocuktum sivas olayları yaşandığında ve o zaman da birileri çıkıp "dış mihraklar bilmemne" diyordu, aradan 20 sene geçti ve hala birileri çıkıp da "dış mihraklar bık bık" demiyor mu delleniyorum, sikesim geliyor cinsel istekten bağımsız olarak.

kimse kusura bakmayacak arkadaş böyle bir durumda hala daha halkına;

"biz kararımızı verdik, ne yaparsanız yapın"

diyen bir siyasi figürün oluşturduğu etkiye bakacak önce. mihrak aranıyorsa kendisidir, ana tarafından "dış" sayılması da mümkündür madem ırklara gireceğiz.

he sen millete "ne bok yerseniz yiyin" üslubu ile kışkırtacaksın, sokaklara dökülmelerine sebep olacaksın sonra da vay efendim "dış mihrak" idi, yok efendim "faiz parlamentosu" idi kıçının kılcal damarını yırtacaksın bok atacak yer ararken.

anlamıyor musun arkadaş artık insanlar "tahammülsüzlüğüne" karşı "tahammül" edemez bir noktaya geldiler. paketi 2 liraya malolan herhangi bir sigara için 5 lira vergi ödemeyi, şişesi 2 lira maliyetle tükettiği biraya 4 lira vergi ödemeyi kabul etmez bir hale geldiler. he dersin ki "sağlıklı yaşam için" o zaman da siktiğimin pırlantasının sağlıklı yaşama etkisi ne ola ki vergisiz tüketiliyor, cebimdeki iletişim aracı için dahi "özel" vergi uygulaması, gündelik yaşantımda kullandığım onlarcası için "lüks" vergisi uygulanırken.

ulan anlayın artık azcık. millet yaşantısından, baskı altına alınma çabasından memnun değil. sesini çıkartma sebebi budur. he ama bu sik kafalılıkla gidilirse yakındır insanlar "ölürsek de bir kere ölürüz amınakoyim" diyecektir. çünkü sıkıntı "olaylarda" değil, "yaklaşımda" gizlidir.

hala dış mihraklar da bilmem ne. ulan insan evladı(hakarettir kibarından) ben biliyorum sivas olayları için de "dış mihrakların oyunu bunlar hep" diyen zevatlar gene vardı. ne oldu peki?

yok artık farkındaymışız. kafasının farkındayız afedersiniz de. rüzgâra karşı işemenin sonu, pek hayır değil benden söylemesi.
oyuna gelmemektir.
cnn 8 savas muhabiri gondermis baska delil gerekmez.
günah keçisidir ne zaman altından kalkamayakları bir pislik bulaşsa ortaya attıları tezdir.