bugün

insan ve insanlık için meydanlara koşanlara,
insan ve insanlık için toprağa düşenlere selam olsun.

Sizleri unutmayacağız.

görsel
Umurumuzda mı değil? Bundan 5-10 yıl sonra adı bile ağza alınmayacak. Neden mi?

Çünkü tarih vatan hainlerini değil kahramanları yazar.

Övündüğünüz şeye bakın? Bu ülkede sandık var. Gidin orada istediğinize verin. Ha bu millet erdoğan diyorsa da mecbursunuz .

Biz ki istiklal mahkemelinde islamın kıyafeti olan sarığı çıkarmadığı için şehit edilen iskilipli atıf hocanın davacısıyız. Lakin yıllarca sabrettik, içimizi kemirsede kutlu dava, sabrettik.

Vatanın bir taşına bile zarar vermedik. Çünkü bu aselleti, bu ariflikti.

Bu Sizin asla bilemeyeceğiniz şeylerdi!
Gezi bir sivil direniştir, her direnişte olduğu gibi gezi'de akp'nin kuklaları olan terör örgütlerince ve fetöcü kamu görevlileri tarafından sabote ederek türk halkının haksızlığa ve dikta yönetimine olan baş kaldırışına gölge düşürmek istemişler ama becerememişlerdir.

akp'den kurtulduğumuz gün gezi direnişi her yıl bütün ülkede anılacak ve kutlanacaktır eminim.
Haha aralarına terörist sızmış ayy yazık. Ulan hırsız içerden olunca kapı kilit tutmazmış siz neyin sivil direnişinden bahsediyorsunuz!

Hepiniz amerikanın kuklası gibi oynadınız, bbc nin sıradan bir belgeseli gibi izlendiniz. Bu kadar.
gezi, gezi meydanları bu ülkenin en güzel insanlarını gördü. her renkten her ideolojiden insanlar, ağaçlarına ve yaşanlarına karışanlara 'yapamazsın lan dedi. ve yaptırmadı. bunun acısı hala devam ediyor.

o meydanlarda bulundum. çok gaz yedim. gezi'nin önünde onbinlerce kişi beklerken, bir kaç metrede durup dururken üzerimize bir sürü gaz bombası atılarak, büyük bir izdihamın içinde de kaldım. başka bir kitle olsa idi orda onlarca insan birbirini ezerdi.

gezi'yi sadece atv ve ahaber'den öğrenen salaklar var. gezi sürecinde akp-hdp canciğer kuzu sarması idi. çözün süreci tam gaz devam ediyordu.

hükümetin gözetimine
imralı-kandil sürekli mesajlaşıyordu.

karşılıklı talimatlarla pkk'yı geziye bulaştırmaya teşebbüs ettiler. taksim'de meydanda 100-150 kişilik kitleden izole bir grup halay çekip durdu. insanlar bunlara yüz vermediler. apo resimleri ve pkk bayrakları ile orda halay çekip durdular. etrafa gaz saçab polis bunlara ses çıkarmadı. burda verilen görüntüler yandaş tevelerde bol bol kullanıldı.

işin rengi belli idi de haberler sonradan çıkınca daha belirdi.

https://eksisozluk.com/er...de-ben-kurtardim--4203397

https://odatv.com/apo-sen...urtardi-2801161200_m.html

http://haber.sol.org.tr/d...rdim-dedi-mi-haberi-86350

üstüne selo yine bu çizgidebugün utanacağı açıklamalar yaptı ve yaptırıldı.

https://odatv.com/agactan...demisti-1507141200_m.html
birkac agac icin baslayan protesto bildigin terör eylemine döndü. bence yakın tarihde büyük bir leke.
berkin... ekmek... bir gezici ağlıyor gözleri yaşlı.

o değil de şu an gezi direnişindeki çadırlarda halkların ortak yapımı olan gezi çocukları 5 yaşında. vay bee...
polisimizin teröristleri kahramanca alt ettiğinin 5. yıldönümü.

iyi gaza geldiniz tank tüfek, polis aracı, ambulans ne varsa devirdiniz. sizin şu ülkeye verdiğiniz zararı 1915 te yunan askeri vermedi.

neyse ki bir top beze paşa paşa evinize döndünüz. dolar ondan sonra bir daha eski haline dönmesi. sikip attınız memleketi.
Gezi’de en çok atılan sloganlardan biri;

“Fethullahın piçleri yıldıramaz bizleri” idi.

(bkz: alayına gider)
https://twitter.com/rizel...tatus/1000770759093088264
" Allah kimseyi;
'Gezi Eylemleri' sırasında Dolar 1.88'den 1.92'ye çıktı diye,
"Ekonomiyi batırdınız" diyecek kadar alçak;
Dolar 1.92'den 4.92'ye çıktığı halde tek kelime etmeyecek kadar haysiyetsiz, şerefsiz yapmasın..."
alıntı: Gizem Çelik. @tambileydiyim

not: amin.
görsel
Bu ülke başka neler görecek acaba ? Gezi güzel bir direnişti. Umarım daha fazla direnişe ihtiyacımız olmaz.
gezinin " orantısız zeka " sından bir demet.

-AKP yıkılsın, yerine AVM yapılsın
-Zıpla, zıpla, zıpla, zıpla. Zıplamayan Tay-yip-çi!
-Tek yol devrim, dinimiz amin.
-Taksim'de kal! Gaza gelme, bırak gaz ayağına gelsin.
-Polissen bas gaza
-Gümüşsuyu'nda müdahale olabilir. Ordan gelmeyin @valimutlu
-içim yandı, TOMA nerde?
-Tomayı serbest bırak. Su sıkarsa senindir, sıkmazsa zaten ÇARŞI almıştır.
-Korkma lan biziz halk.

görsel
tarih, gerçek kahramanlara ölümsüzlük bahşeder.
Yıllar sonra umudun tekrar tazelendiği günlerdi, farklı fikirlerden, farklı bakış açılarına sahip insanların; el ele tutuşup isyan ederek, yan yana saflarda durabileceğini gösterdi, “kurtuluş savaşı ruhu” denen şeyin ne olduğunu çok net anımsattığı için gezi bize göre ümittir.
görsel
Doların 1.92 olduğu güzel günlerdi.
"şanlı direniş" bilmem ne diyenler ayrı mal, "vatan haini, vandal, terörist." bilmem ne diyenler ayrı mal. ayrıca da.
(bkz: sap ve saman ayrımı)
ayrıca da bu yıl çok şükür ki o lüzumsuz abartı dolu yıldönümü goygoyunu göremiyoruz. (hatta iki yıldır göremiyoruz.)
zira geçen yılın mayıs sonu-haziran başı gündeminin ana unsuru adalet yürüyüşüydü, bu yılınki ise malum.
malum, gündemi haklı olarak "bugün"e dair şeyler doldurunca yer kalmıyor.
unutmayın .mna koduğumun ayyaş terörist çapulcuları sizi. böyle sığır bir güruh daha görmedim. bildiğin serengetinin düzlüklerinde koşan öküz sürüsü. memlekete bir çivi çakmayın amk. yakın yıkın. sonra unutmadık ki diye sevinin. ondan sonra da vay ekonomi kötü, vay adam diktatör, vay işsizlik arttı. bu saydıklarımın olmaması için ne yaptın. koca bir hiç.

şu geziyi savunanlar, bizzat katılanlar memleketin gelişimi adına yaptıkları bir iş yazsınlar şuraya allah aşkına. Desin ki biri mesela ben şunu şunu yaptım aha bu da ispatı.

hadi bakalım gezici babayiğitler, neler yaptınız dökülün. bu memleket sizinde yaşadığınız yer değil mi. gezide anasını sktikten sonra iyi ne yaptınız.
görsel
uzun uzun yazmaya gerek yok; fetöcülerin çekemediği durum.
Fetöculerin çekemediği durum mu? Mal herif, fetoculerin oyuncağı oldunuz hala dünyadan haberin yok.
cadırlarda ne seks döndü be. çöpçü amca isyan etti.
kovalarlar dolusu prezervatif supurdum a koduklarim diyordu.
gezi parki direniscilerini silktiler oyşş.
oruc sakat oldu yaa laa çapulcularin yüzünden.