bugün

ülkenin başına rte veya onun kafasında biri gelirse yapılamayacak olanlardır. hayır anlıyorum zaten, sosyal demokrasi , üniter devlet yapısı ... bunların zarar gördüğünü hepimiz biliyoruz, kast ettiğim daha çok sosyal içerik.
(bkz: bale)
(bkz: tiyatro)
gerici bir zihniyet egemen olursa topluma, toplumun feodalitesini de coşturup arkasına aldı mıydı, ne sanat kalır ne özgürlük!
aynı şey türban mevzusunda da vardır.
türban kamuda serbest olursa, takmayanlar muzdarip olurlar kardeşim, anlayın artık.
serbest olmaz ise- günümüzdeki gibi, o zaman kimse muzdarip olmaz. türbanın şart olduğunu öne süren insanlar ise ' eh, madem devlet yasaklıyor, günahı devletin boynuna' diyerek sanırım işin vebalini üzerlerinden atmış olurlar.
anlaşıldı sanırım.
son bir tekrar:
neymiş?
feodal yaşamın hakim olduğu yerde demokrasi olmazmış ama demokrasinin olduğu yerde feodaller de yasalar çerçevesinde yaşayabilirlermiş.
o zaman gericilere hayır! (bkz: sebep- sonuç ilişkisi)
(bkz: bilim)

- arkadaşlar kuran neden tek hakikattir?
+ çünkü allah yaratmıştır
- peki allahın varlığını nerden biliyoruz
+çünkü kuran öyle yazıyor
- eferim.
düşünmektir.Ne görüşten olursa olsun verilen, empoze edilen düşünceye karsı saksıyı calıstırmak.
ilerici zihniyete akıl çerçevesinde bakamamaktır.

- arkadaşlar kuran neden tek hakikattir?
+ çünkü allah yaratmıştır
- peki allahın varlığını nerden biliyoruz?
+çünkü kuran öyle yazıyor
- eferim.
+dalga mı geçiyorsun?
-evet.
+bilimi kim yarattı?
-insanlar.
+başını(!)şnsanlar yarattı. allah'ın yarattığı bilim ile kuran'ı mu sorguluyorsun.
-ben ilericiyim! senin gibi yobaz değilim. pis herif. git buradan. hayvan herif. yobaaaz.
+tanıştığımıza memnun oldum. ben de gerici.