bugün

ardından son pişmanlık fayda etmez sözünün geldiği hatalardır.
telafisi mümkün olmayan hatalardır. kah unutulur, kah kahrolunur.öyle sürüp gider...
derin bir vicdan azabıyla cayır cayır yakan hatalardır. en acı kısmı da artık elinizden birşey gelemiyor oluşudur. uyku gider yerine küçük iç geçmeleri ve uyanmanın büyük acısı gelir. ağlamak boşaltmaktan çok doldurur insanı. insanoğlu eşeklik etmeden önce bir kez daha düşünmelidir.
bir programda yapilan islemler gecmisinin ve girilen datanin silinmesidir, kasitli veya yanlislik ile olabilir.

ek:
aslinda dusuk bir olasilik olaraktan;
sozu edilen islemlerin gecmisi silinirken, bunlar ayni zamanda ram de bos adres yaratmak adina program tarafindan bosaltilmadiysa, ram den adreslenmis veriyi ya da islem fonksiyonunu okumanin olanak dahilinde olmasidir.
(bkz: aldatmak)
(bkz: aldatılmak)
(bkz: yalan)
--spoiler--
Firar eder aklım başımdan,
Uçar gider..
Ziyan olmuş yıllarım,
Varsın olsun beter..
--spoiler--
*
önemli bir dosyayı incelerken shift+delete e basmak gibi hatalardır. *
dünya kupası finalinde maç 0-0 devam ederken, hakemin uzatma dakikasını 3 dakika olarak göstermesinin ardından 90+3'te kendi kalene gol atmak. *
sınava silgisiz girmek.
çok büyük pişmanlık ve üzüntü getiren hatalardır.
kırmızı ışıkta geçmek. geri dönüp yeşili bekleme şansı sıfırdır.
topun gol çizgisini aşması.
kondomsuz seks yapmaktır.
dünyaya gelmektir.Ulan sanki benim hatamdı bu ceremesini ben çekiyorum.
tetiği çekmek örnekleri arasında en korkutucu olanıdır.
(bkz: Aşırı hız) Airbag'lerin açılışına tanık olunca da geri dönülmezliği gayet pekişmiş oluyor.
geri dönüşüm kutusunu boşaltmak.
kalp kırmak.
cinsiyet değiştirmek olabilir.
keske yapmasaydim diye hatirlanicak hatalar.
öss tercihleri.
gelecekte olumsuzluk ve sorun yaratacak olan, geleceği düşünmeden yapılan eylemler sonucu ortaya çıkan hatalar bütünüdür.

bilgisayar açıkken ram cpu takıp çıkarmaya çalışmak.
150 ile giderken geri vitese takmak el freni çekmek
cinsiyet degiştirmek.
ısrar etmek *
pisuvara sıçmak
öğrenci düşmanı bir hocaya derste habire laf sokmak.