bugün

ortalamlarda hümanistim, ben bilgiliyim, solcuyum vs. ayağına ermeniyi, kürdü yüceltip türklüğü yerin dibine sokan türk gençlerinin içler acısı durumudur. sorsan yörüğüm, türküm türklüğü bana mı öğreteceksin der ama azeriler çok koyu milliyetçi hiç gerek yok, terör örgütü boşuna kurulmadı, sen yaşamana bak bırak türklüğü diyecek kadar alçalan gençliğin durumudur. namazında niyazında olan versiyonları da bir acayip. mesele dinse aslan kesilir ama türklüğe gelince varsın yerin dibine girsinci olurlar. utanın ulan utanın sizi türk yurdunda yaşatanlar da utansın. ey türk genci uyuma türklüğüne, vatanına, kimliğine, kültürüne sahip çık senin hümanizm ayağına koruduğun milletler ırkçılığın, ikiyüzlülüğün alasını yapıyor gün gelecek seni yok edecek, sen hala mışıl mışıl uyumaya devam edersen böyle...
Utanmak değil haşa ama övünmek gereksiz bulunur. Kürt de övünmesin arkadaş, ermeni de. Ama mesela türklük adına zamanında bu sayılan milletlere en ufak bir zarar verdiysen bedelini ödersin, geçmişte utanılacak şeyler olduysa bu ödenir.
bir üst şerefsiz modelide geçmişte yaşananların türk milletinin üstüne yıkılması gerektiğini savunan cahil itlerdir. her şeyin türklüğün üstüne yıkılması gerektiğini savunur bu öküzler. başka milletlere zarar vermekmiş bak hele.