bugün

son dönemlerde behzat ç vasıtasıyla popülaritesi artmış olan futbol kulübü. ligin köklü, gerçek takım ruhu olan kulüplerinden biridir.
http://webtv.hurriyet.com...yal-medyayi-salladi_71431
arada sırada aklıma " ilhan cavcav ölünce ne olacak lan bu takım ?" sorusunu getiren kulüp. bana ne oysa di mi ?
Ankaradaki üniversite yıllarımda sıklıkla maçlarına gittiğim takımdı.
Başkentimizin aynı zamanda memleketimin takımıdır. Desteklenmesi gereken bir takımdır.
2003-2004 sezonunda son 5 haftada şampiyonluğu elinden çalınan ankara güneşi.
ankaradaki üniversite yıllarında çok maçına gittiğim takım.

hatta bir a.sebat maçı vardı hiç unutmam. 2004-2005 sezonu. maç 1-1 bitmişti ve tribündeki adamları saydım ben dahil 77 kişiydi. çok fena bir kar yağışı da vardır.

özetle; özledik seni al-karalar.
hleb transferi ile çok doğru hamle yapmıştır. sanırım bir stoper genç çocuk var bunlarda, adı aklıma gelmedi, ve gelecekte iyi yerlere gelecek, iyi bir oyuncu.
sabah teknik direktör kovup öğlen yenisini bulan bir garip camia.

ondan sonra vay efendim Türk futbolu..
Ankaralı olmama rağmen hiçbir sempatimin olmadığı sözde futbol takımı. Büyüklerin altına yatmaktan ve ligin keyfini kaçırmaktan başka bi vizyonu yoktur.
gavatasarayın paf takımlarından biri daha olan takım. başkanı koyu gavatasaraylıdır.
Ligin son haftası beşiktaş a kök söktürecek takım.
Malum gs şampiyon olmalı.
ilk adım tamam gs ye geçit verildi. Şimdi sıra beşiktaş ı durdurmakta.
Ne hikmetse eleştirenlerin ligin ilk yarısında güle oynaya yendikleri Başakşehir' in Galatasaray' a kök söktürdüğünü unuttuğu kulüp. Madem doğrunun peşindeyiz, Galatasaray' ı iki maçta da yenip Beşiktaş' a iki maçta da yenilen Trabzonspor' U, Galatasaray' a karşı Aslan kesilip Fenerbahçe karşısında varlık gösteremeyen Başakşehir' i konuşalım. Hani hemen bit yeniği arıyoruz ya, bunlar da eksik kalmasın.
Şampiyonluk yarışındaki üç takıma da aynı takımlar farklı performanslar göstermiş, üçü lehine de hakem hataları yapılmıştır. Kimse aksini iddia edemez, " ben tamamen masumum " diyemez. Bu da nettir.
Ligin çöpü.
işgalci ankara takımı.
Düşemedi gitti faydasız lüzumsuz şerefsizler.
Dün akşam Galatasaray'a yenilmesiyle kanatlılarda ağır hasarlar aÇmış süper Ligi'mizin güzide takımıdır.
başkanı olacak cavcav'ın kişsel egosuna göre maç seçtiği gereksiz kulüp...

herif aziz yıldırım nefretinden, galatasaray şampiyon olsun istiyor...
şikebirliği diye ismini değiştirmesi gereken futbol kulübü.

en azından şikeleri orijinal maç kayıtlı.!

kalecisi golü kurtarsam mı kurtarmasam mı diye düşünürken gol oluyor.
Cavcav amca sağolsun yabancı futbolcu transferinde birkaç sezonda bir illa bir ülke veya bölgeye takan yegane türk takımı. 93-94 Sezonunda Khuse,Moshoeu ve Kona üçlüsü tutunca, aynı bölgeden yabancı oyuncu alma hastalığına yakalandılar. 96-97 Sezonunda Banza,Lukaku,Phiri,Pascal; 2008-2009'daki Avustralyalı furyası Jedinak, Djite ve Troisi; 2012-2013 sezonunun Sırpları Tomic,Tosic,Lekic,Petrovic ve yeni sezonun furyası ise iskandinavya'dan geldi: isveçli Hopf,Dmitriadis ve Atta ile Danimarkalı Spelmann. Ne diyelim Cavcav'ın yeni yabancı furyası hayırlı uğurlu olsun.
başkanlık koltuğunun ebedi sahibi ilhan cavcav'ın ligin ikinci haftasında teknik direktör kıyımına başladığı kulüp. her yıl böyle oluyor ligin bitimine kadar en az 4 yada 5 teknik adam değiştiriliyor bu kulüpte. şimdi burada benim anlamadığım konu şu; sayın cavcav ne istiyor: şampiyonluk mu?, şampiyonlar ligi şampiyonluğu mu?, uefa kupasını almak mı? gençlerbirliği spor kulübünün amacı ligde ne şampiyon olmak nede ilk 3'e oynamaktır, gençlerbirliği devamlı orta sıralarda yer alan ama daima süper ligde olmayı hedefleyen bir camiadır. siz lig başlar başlamaz teknik direktörleri acımadan harcarsanız sonuç çok kötü olur. bir, iki, üç derken birisi çıkar kulübünüzü en üst makamlara şikayet eder çok ağır bedeller ödemek zorunda kalabilirsiniz. duyduğuma göre zaten birçok türk teknik adam cavcav oldukça gençlerde çalışmak istemiyorlarmış bence sonuna kadar haklılar, ne yapsın adam 2 hafta sonra kovulup kendini rezil mi etsin.
Ligin en sevimsiz takimlarindan biri. Bugun kasimpasaya gol bile atamayacaklar ve umarim kume dusecekler.
Rezil bir kadrolari vardir.
teknik direktörler değişiyor takım aynı takım. tam bir futbol katili, tüm hatlarıyla kapanır, gerekli gereksiz faul yapıp oyun soğutur, oyuncuları her fırsatta yere yatar. hiçbir hedefi yoktur, ligi 10. sırada tamamlar, ne üzülür ne sevinir.

beşiktaşlıyım, ankara doğumluyum ve kendimi bildim bileli gençlere sempati duyarım ama durum ne yazık ki bu. oynatacağın futbola yöneteceğin takıma sıçayım senin cavcav kere.
Beşiktaş'a yatışa başlamıştır. Evet.
teknik direktöru şifo dur. başka söze gerek yok.
yatmayı çok seven oyunculara sahip takım.

orospular.
Şifo engel mi oluyor acaba dedirtti.