bugün

sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. fakat ilginç olan yer vermeyen genç erkek şiddetle kınanırken yer vermeyen genç kızların gayet doğal kabullenilmesidir. daha da ilginç olan yer vermeyen genç kızların da bu durumdan rahatsızlık duymamasıdır.

Not: başlık düzeltmesi için atipik'e teşekkürler
kızların işlerine geldiğinde kadın-erkek aşitliği sloganları atıp mazlum rolüne büründüğü, işlerinde geldiğinde de bizler zayıf yaratıklarız erkekler yaratılış gereği bizden farklıdır daha güçlüdür, daha dayanıklıdır, aslandır, kaplandır edebiyatına başvurduğunu gösteren güzel bir kanıttır.
toplu taşım araçlarında yaşlılara, hamilelere, gazilere yer vermek centilmenlik adı altında yapılmaktadır fakat, bu davranış centilmenlikten değil saygıdan yapılmalıdır. zira centilmenlik denen şey günümüzde bir kız tavlama aracı olarak kullanılmaktadır. yaşlı bir dedeye yer vermeyip genç bir kıza centilmenlik adı altında yer verip sarkan erkekler vardır. bu durumda bayanlar centilmen olamayacağından genç bayanlar toplu taşım araçlarında yerlerinden kımıldamazlar.
genellikle daha önceden yer vermiş erkeklerin, yer veren kızların hemen kıçlarının arkasına yerleşmelerinin bir sonucu.
toplu ta$ıma aracı kli$esi... varolduğum günden bu yana minibüse binerim*. elimden geldiğince otobüste, minibüste millete yer verme gerekliliğini savunmu$umdur; saygıdan, insan sevgisinden. ama bugüne kadar hiçbir genç kızın yer verdiğini görmedim ben de. ben veriyorum diyecek genç kızlar varsa, "siz istisnasınız.". ayrıca yer vermeyen erkeklere bakıp "$u gençlikte hiç de saygı kalmadı, gençlik bitmi$" yorumları yapılırken, bu yorumlar, kızlar için yapılmaz. e$itlik istiyoruz.
muayyen günlerinde olmaları muhtemeldir.
genç kızların narin olmalarından ötürü anlayış gösterilmesi gereken davranıştır.
sadece yaşlı erkeklere yer verirler hatta bazen onu bile yapmazlar.genç erkeklere yaptıkları muameledir.
genç erkekleri çok üzen durumdur.
(bkz: genç kızların vermemesi)
(bkz: ayıp ayıp)
*